Utställningsresultat rasspecialen 2009

Svenska Perro De Agua Klubbens fjärde egna inofficiella utställning.
Gränna 2009-08-30

Domare: Karl-Erik Johansson, 75 hundar deltog

Vi vill tacka alla våra sponsorer.
Alla sponsorer har varit väldigt generösa med priser, tyvärr lämnades många priser in sent, därför har vi inte fått med alla namn.
Så ett stort tack till alla ingen nämnd ingen glömd.

Bästa tik BIS 1:a HP BTKL1 INTUCH NORDUCH NORDV-06 NUCH WW-08 Lytta’s Beatric
Bästa hane BIS 2:a HP BHKL 1 Amo
VALPKLASS 4-6 mån HANHUNDAR
Bästa hanvalp 4-6 mån BIS 2:a HP Eyeball’s Baileys
2:a bästa hane Primero De Turco Andaluz
3:a bästa hane Perro Rizados Custadio
TIKAR
Bästa tikvalp 4-6 mån BIS 1:a HP Perro Rizados Celia
2:a bästa tik HP Perro Rizados Conchita
VALPKLASS 6-9 mån HANHUNDAR
Bästa hanvalp 6-9 mån BIS 2:a HP Ramita De Palma Fernando
TIKAR
Bästa tikvalp 6-9 mån BIS 1:a HP Aberlours Molina
2:a bästa tik Ramita De Palma Fifi
3:a bästa tik Ramita De Palma Fanzy
JUNIORKLASS HANHUNDAR
1:a HP La Teinada Rotti
2:a Nissadalens Asterix
3:a Tussbergets Skutt
UNGHUNDSKLASS HANHUNDAR
1:a HP Ramita De Palma Exido
2:a HP Tussbergets Rolex
3:a Ramita De Palma Exenzo
4:a Aberlours Born In Time
Reserv Hund’s Besame-Cinco
ÖPPENKLASS HANHUNDAR
1:a HP BHKL 1 BIS 2:a Amo
2:a HP Perro Rizados Armando
3:a HP BHKL Reserv Eyeball’s Uni-Je Coudillo
4:a Eyeball’s Uni-Je Zafiro
Reserv Hund’s Sir-Albert
CHAMPIONKLASS HANHUNDAR
1:a HP BHKL 2:a SUCH Isblommans Funk Master
2:a HP BHKL 3:a SUCH Perro Rizados Amancio
3:a HP LPI NVCH SVCH SUCH Bibords Ambar
4:a HP DKUCH LPI SUCH Zorrazo Jerez
Reserv SUCH Rocker Fellow’s Kiros
VETERANKLASS HANHUNDAR
1:a HP BIS 1:a BHKL 4:a Falko
JUNIORKLASS TIKAR
1:a HP Cica Aqualine de Aguas Del Sur
2:a HP Tussbergets Skrållan
3:a Costosa
4:a Nina-Buena
UNGHUNDSKLASS TIKAR
1:a HP Minnepy’s Your’s Sincerely
2:a HP Aberlours Angelina
3:a HP Minnepy’s Young N’beautiful
4:a HP Aberlours Queen Jane
Reserv HP Tussbergets Russin
ÖPPENKLASS TIKAR
1:a HP BTKL 2:a Perro Rizados Adelina
2:a HP BTKL 4:a Eyeball’s Dic-Ma Schacira
3:a HP BTKL reserv SVCH Aqualines K’Laguna Salada
4:a HP Hund’s Negro Gato
Reserv HP Boisterous Jasmine
CHAMPINKLASS TIKAR
1:a HP BTKL 1:a BIS 1 INTUCH NORDUCH NORDV-06 NUCH WW-08 Lytta’s Beatric
2:a HP BTKL 3:a SUCH Perro Rizados Anselma
3:a HP SUCH Minnepy’s White Wedding
4:a HP LPI SUCH Aqualines K’Laguna De Medina
Reserv SUCH Bibords Galadriel
VETERANKLASS TIKAR
1:a HP BIS 2:a SUCH Aqualines Atienze
AVELSKLASS
1:a HP INTUCH NORDUCH NORDV-06 NUCH WW-08 Lytta’s Beatric
SUCH NUCH Zorrazo Itaca
UPPFÖDARKLASS
1:a HP Perro Rizados
Aberlours
Aqualines
Tussbergets