Utställning Rasspecialen 2011

Svenska Perro De Agua Klubbens första officiella utställning.
Tvååker 2011-07-27

Domare: José Haro Haro, 67 hundar deltog

Vi vill tacka alla våra sponsorer.

Bästa hane 1:a CK BHKL 1 BIR ESCH Curioso De La Rebera Del Genil Valentisimo
Bästa tik 1:a CK BTKL 1 BIM INTUCH LPI LUCH NOUCH NORDUCH NORDV-06 SEVCH WW-08 WW-10 Lyttas Beatric
VALPKLASS 4-6 mån HANHUNDAR
1:a HP Perro Rizados Energico
2:a Ramita De Palma Jaxx
3:a Ramita De Palma Jazz
4:a Perro Rizados Efusivo
TIKAR
1:a HP Ramita De Palma Judie
2:a HP La Sirenitas Nerissa
3:a Perro Rizados Enamorada
4:a Shakimas Lady Ga Ga
VALPKLASS 6-9 mån HANHUNDAR
1:a La Sirenitas Alfred De Dalmas
TIKAR
1:a HP Bästa valp April Design Add Some Pepper
JUNIORKLASS HANHUNDAR
1:a CK Lindekrull’s Da-Silva Av Medina
2:a Ketenegrib De Ubrique
3:a Lindekrull’s Mojje Av Medina
UNGHUNDSKLASS HANHUNDAR
1:a CK Ramita De Palma Gazolin
ÖPPENKLASS HANHUNDAR
1:a CK  BHKL 4:a Reserv CERT Perro Rizados Dichoso
2:a CK BHKL 3:a CERT Kitemorales De Ubrique
3:a CK Ramita De Palma Gonzales
4:a Aqualines Olivares
CHAMPIONKLASS HANHUNDAR
1:a CK BHKL 1:a BIR ESCH Curioso De La Rebera Del Genil Valentisimo
2:a CK BHKL 2:a LPI LPII NORDVCH SE o DKUCH Bibords Ambar
3:a Aberlours I’m Still Standing
4:a SEUCH Perro Rizados Amancio
VETERANKLASS HANHUNDAR
1:a C.I.B ES CH SEUCH Potlajac De Ubrique
2:a SEUCH Funny Farms Hasta Manana
JUNIORKLASS TIKAR
1:a CK Aqualines Quintanilla De Arriba
2:a CK Ramita De Palma Hulda
3:a Rocker Fellow’s Toolii
4:a Shakima’s First Choice
UNGHUNDSKLASS TIKAR
1:a CK BTKL 2:a CERT Ramita De Palma Go Go Girl
2:a Rocker Fellow’s Sunday Fame
ÖPPENKLASS TIKAR
1:a CK BTKL 3:a RESERV CERT LPI LPII Aberlours Angelina
2:a CK BTKL 4:a Aberlours Dressed For Success
3:a Aberlours Brilliant Career
4:a Dinkiez Clifairy
CHAMPINKLASS TIKAR
1:a CK BTKL 1:a BIM INTUCH LPI LU CH NOUCH NORDUCH NORD V-06 SVCH WW-08 WW-10 Lytta’s Beatric
2:a CK C.I.B DKUCH LPI SEUCH Abelours Queen Jane
3:a C.I.B LPI Perro Rizados Anselma
4:a SEUCH SV-10 Rocker Fellow’s Rani-Alinga
UPPFÖDARKLASS
1:a Kennel Ramita De Palma
2:a Kennel Aberlours