Agilityresultat 2009

Om ni vill ha era agilityresultat redovisade på hemsidan, skicka in Hundens namn (i stamtavlan), förarens namn, datum, plats, klass/stl, resultat dvs. antal fel, antal starter och placering till astrom.jenny@telia.com

OBS! Endast officiella lopp och USM , SM registreras. Diskvalificerade lopp registreras inte.

Förklaring SM-pinne = för att kvala till SM ska man ha 5st SM pinnar i Hoppklass 3 och 5 st i Agilityklass 3 intjänat under ett SM år, dvs 10 st totalt. En SM pinne får man om man är bland de 15% bästa i klass 3 oavsett antal fel.

Hund Förare Datum Plats Klass Antal fel Placering Antal starter Årets perro poäng
Aqualines K’Laguna Salada ”Mezzi” Helene Ericsson 18/4 Varberg Ho2 M 0 4:a/ Pinne 27 40
2/5 Tranås Ag2 M 0 2:a / Pinne 20 45
3/5 Tranås Ag2 M 11,90 10:a 22 10
4/7 Bjuv Ho2 M 0 2:a/ pinne 36 45
4/7 Bjuv Ag2 M 5 13 32 5
5/7 Bjuv Ho2 M 0 9:a 36 10
5/7 Bjuv Ag2 M 5 14:e 33 5
22/7 Hässleholm Ag2 M 5 8:a 44 10
22/7 Hässleholm Ho2 M 0 7:a/pinne = Uppflyttad klass 3 46 40
23/7 Hässleholm Ho3 M 0 9:a/ SM-pinne 81 45
25/7 Hässleholm Ag2 M 10 16:e 45 2
26/7 Hässleholm Ag2 M 0 1:a = pinne 42 50
Kungsbacka Ag2 M 0 1:a/pinne = Uppflyttad! 50
5/9 Lund Ag 3 M 0 4:a/SM pinne 50
Bibords Frodo ”Frasse” Jenny Åström 11/4 Skurup Ag2 L 10 13 28 5
18/4 Varberg Ag2 L 0 3/Pinne=uppflyttad 19 43
2/5 Tranås Ho3 L 13,74 29:e 62
3/5 Tranås Ho3 L 5,55 10:a 56 10
22/5 Falkenberg Ag3 L 10 16:e 59 2
22/5 Falkenberg Ho3 L 11,69 23:e 64
6/6 Råådalen Ho3 L 5 25:e 64
25/6 Varberg Ho3 L 19,70 17:e 36 2
25/6 Varberg Ag3 L 5 11:e 35 5
5/7 Bjuv Ag3 L 10,01 15:e 49 5
23/7 Hässleholm Ag3 L 13,05 43:e 106
23/7 Hässlehom Ho3 L 5 45:e 117
26/7 Hässleholm Ag3 L 14,76 57:e 101
Zorrazo Niebla ”Aqua” Lina Sundqvist 11/7 Boden Ag1 L 0 fel 2:a/pinne 34 45
12/7 Boden Ag1 L 5 fel 9:a 33 10
12/7 Boden Ho1 L 5 fel 3:a 29 18
18/7 Gällivare Ho1 L 0 fel 2:a/pinne 17 45
19/7 Gällivare Ho1 L 12,20 3:a 17 18
19/7 Gällivare Ag1 L 5 fel 2:a 16 20
23/7 Sundsvall Ag1 L 5 fel 14:e 46 5
23/7 Sundsvall Ho1 L 5 fel 12:e 46 5
26/7 Sundsvall Ho1 L 10 fel 12:e 32 5
12/9 Luleå Ag1 L 10 fel 7:e 34 15
13/9 Luleå Ho2 L 0 fel 1:a/pinne 9 50
13/9 Luleå Ag1 L 5 fel 7:a 34 15
2/8 Boden/Ungdoms SM o fel 1:a 8 60
22/8 Ag1 L 10 fel 11:a 29 5
Ho1 L 0 1:a/pinne = uppflyttad 30 50
23/8 Ag1 L 15 10:a 31 10
23/8 Ho2 L 0 1:a/pinne 14 50
Fanfarrian Nenacorsetti ”Irene” Lina Sundqvist 18/7 Gällivare Ag1 L 0 fel 1:a/pinne 16 50
19/7 Gällivare Ag1 L 13,68 10:a 17 10
23/7 Sundsvall Ag1 L 14,71 23 46
23/7 Sundsvall Ho1 L 16,41 23 39
24/7 Sundsvall Ag1 L 1,12 13:e 39 5
22/8 Ag1 L 3,01 5:a 30 15
23/8 Ag1 L 15 12:a 31 5
23/8 Ho1 L 14,03 9:a 30 10
12/9 Luleå Ag1 L 25,5 10:a 34 10
12/9 Luleå Ho1 L 0,49 6:a 33 15
13/9 Luleå Ag1 L 4,81 5:a 34 15
13/10 Umeå Ag1 L 0 fel 2.a/pinne 28 45
13/10 Umeå Ho1 L 24,07 14:e 27 5

Upp