Agilityresultat 2010

Om ni vill ha era agilityresultat redovisade på hemsidan, skicka in Hundens namn (i stamtavlan), förarens namn, datum, plats, klass/stl, resultat dvs. antal fel, antal starter och placering till bellaa31@hotmail.com

OBS! Endast KM, officiella lopp och USM , SM registreras. Diskvalificerade lopp registreras inte.

Förklaring SM-pinne = för att kvala till SM ska man ha 5st SM pinnar i Hoppklass 3 och 5 st i Agilityklass 3 intjänat under ett SM år, dvs 10 st totalt. En SM pinne får man om man är bland de 15% bästa i klass 3 oavsett antal fel.

Hund Förare Datum Plats Klass Antal fel Placering Antal starter Årets perro poäng
Aqua  Lina Sundqvist  27/3  Nordmalings BK  3  26 – pinne  43
 28/3  Nordmalings BK  6  22  15
 28/3  Nordmalings BK  10  19  10
 22/5  Skellefteås BHK  5  16  15
 23/5  Skellefteås BHK  12  21  5
 23/5  Skellefteås BHK  3  17  18
 26/6  Klinteortens HU  1  15  25
 3/7  Gällivare BHK  Ho  2  12 – SM-kvalpinne  55
 17/7  Piteå BHK  5 11  15
 17/7  Piteå BHK  11  20  5
 18/7  Piteå BHK  5  11  15
 19/7  Fagersta KK  28  64  –
 20/7  Fagersta KK  5  61 – pinne  40
 22/7  Fagersta KK  15  55  5
 23/7  Fagersta KK  4  55 – pinne  40
 15/8  Luleå BHK  9  18  10
 28/8 Bodens BHK  2  9  20
 28/8  Bodens BHK  9  15  10
 29/8  Bodens BHK  4  9  15
 29/8 Bodens BHK  7  16  15
 25/9  Piteå BHK  Ag  1  9 – pinne  50
14/11  Jokkmokks BHK  Ho  5  21 – SM-kvalpinne  50
 14/11  Jokkmokks BHK  Ho  4  21 – SM-kvalpinne  50
 Karro  Lina Sundqvist  22/5  Skellefteås BHK  14  26  5
 23/5  Skellefteås BHK  5  25  15
 26/6  Klinteortens HU  Ho  4  21  15
 27/6  Klinteortens HU  5  21  15
 17/7  Piteå BHK  Ag  3  28 – pinne  43
 17/7  Piteå BHK  6  27  15
 18/7  Piteå BHK  13  25  5
 18/7  Piteå BHK  8  25  10
 19/7  Fagersta KK  34  97  –
 19/7  Fagersta KK  25  86  –
 13/11  Jokkmokks BHK  11  31  5
 14/11  Jokkmokks BHK  12  32  5
 14/7  Jokkmokks BHK  6  34  15
20/7  Fagersta KK  Ag  4  92 – pinne  40
 Irene  Lina Sundqvist  28/3  Nordmaligt BHK  Ho  5  23  15
 28/3  Nordmaligt BHK  Ho  9  21  10
 22/5  Skellefteås BHK  Ho  4  26 – pinne  40
 Rasta Manana Bonita ( Sheela)  Nanna Karlsson  21/8  Munkfors Bk  Ho1 A L  15.13  13  21  5
 21/8  Munkfors Bk  Ho1 B L  20.59  8  16  10
 21/8  Munkfors Bk  Ag1 A L  15.99  12  21  5
 21/8  Munkfors Bk  Ag1 B L  5  4  21  15
 25/8  Gagnef-Floda Bk  Ho1 L  14.03  6  17  15
 19  Gagnef-Floda Bk  Ag1 L  15.00  5  23  15
 8/9  Nedansiljans BK  Ag1 L  15.00  10  30  10
 8/9  Nedansiljans BK  Ho1 L  17.87  9  30  10
 11/9  Hudiksvall BHK  Ag1 L  10.00  11  42  5
 11/9  Hudiksvall BHK  Ho1 L  22.15  12  42  5
 12/9  Hudiksvall BHK  Ag1 L  5.00  4  38  15
 18/9  Hofors BK  Ho1 L  0.00  1  46 – pinne  50
 19/9  Sandvikens BK  Ag 1 L  5.00  5  22  15
 25/9  Kumla BK  Ag 1 L  0.00  5  51 – pinne  40
 26/9  Kumla BK Ag 1 L  10.00  25  50  –
 26/9  Kumla BK  Ho1 L  8.47  11  44  5
 Flamenco  Nanna Karlsson  18/7  Smedjebacken  Ho 1 L  18.08  42  91  –
 19/7  Smedjebacken  Ho 1 L  24.74  36  86  –
 19/7  Smedjebacken  Ag1  L  4.99  18  97  2
 21/8  Munkfors Bk  Ag1 L  16.24  14  21  5
 21/8  Munkfors Bk  Ho B L  23.97  10  16  10
 25/8  Gagnef-Floda Bk  Ag1 L  5,00  3  17  18
 25/8  Gagnef-Floda Bk  Ho 1 L  0,69  1  17  25
 1/9  Gagnef-Floda Bk  Ag1 L  7.97  2  23  20
 1/9  Gagnef-Floda Bk  Ho 1 L  3.71  4  25  15
 8/9  Nedansiljans BK  Ag1 L  10.00  7  30  15
 11/9  Hudiksvall BHK  Ag1 L  12.52  13  42  5
 12/9  Hudiksvall BHK  Ag1 L  21.00  12  38  5
 18/9  Hofors BK  Ag1 L  8.09  13  41  5
 19/9  Sandvikens BK  Ag1 L  7.46  7  22  15
 25/9 Kumla BK   Ag1 L  3.88  8  51  10
 25/9  Kumla BK  Ho 1 L  27.54  21  47  –
 26/9  Kumla BK   Ag1 L  42.81  36  50  –
 26/9  Kumla BK  Ho 1 L  21.26  18  44  2
 Conga  Anita Mikaelsson  22/5  Skellefteå  Ag 1  15  11  26  5
 23/5  Skellefteå  Ho 1  5,65  6  24  15
 5/6  Umeå  Ho 1  1,32  1  21  25
 5/6  Umeå  Ag 1  31,25  10  24  10
 6/6  Umeå  Ag 1  10,0  10  22  10
 17/7  Piteå  Ag 1  10,0  10  28  10
 18/7  Piteå  Ag 1  6,37  6  25  15
 18/7  Piteå  Ho 1  2,37  6  25  15
 14/8  Luleå  Ho 1   5,50  8  33  10
 15/8  Luleå  Ho 1  0  4  34  40
 21/8  Åbyn-Byske  Ho 1  0  2  25  45
 22/8  Åbyn-Byske  Ag 1  0  3  23  43
 22/8  Åbyn-Byske  Ho 1  5  9  10
 28/8  Boden  Ho 1  0  4  26  40
 2/10  Umeå  Ag 1  5  3  22  18

Upp