Utställningsresultat 2013

De fem bästa resultaten under året räknas
Antal deltagare 1-5 6-10 11-16 17-23 24-30 31+
BIR 12 13 14 15 16 17,00
BIM 11 12 13 14 15 16,00
2:a BH/BT 10 11 12 13 14 15,00
3:a BH/BT 9 10 11 12 13 14,00
4:a BH/BT 8 9 10 11 12 13,00
Datum Plats Hund Domare el förare Antal deltagare Placering Poäng till Årets Perro
03.01.13 Göteborg Ramita De Palma Gonzales STEPINSKI ANDRZEJ 15 Bim 13,00
03.01.13 Göteborg Eyeball’s Uni-Je-Brillo STEPINSKI ANDRZEJ 15 2a BH 12,00
03.01.13 Göteborg Ramita De Palma Gazolin STEPINSKI ANDRZEJ 15 3:a Bh 11,00
03.01.13 Göteborg Nissadalens Fiona STEPINSKI ANDRZEJ 15 BIR 14,00
03.01.13 Göteborg Forevertobe Fiona STEPINSKI ANDRZEJ 15 2:a BT 12,00
03.01.13 Göteborg Eyeball’s Queen Of Evita STEPINSKI ANDRZEJ 15 3:a BT 11,00
03.01.13 Göteborg Ramita De Palma Josha STEPINSKI ANDRZEJ 15 4:a BT 10,00
04.01.13 Göteborg Ketenegrib De Ubrique DI LORENZO ANTONIO 11 BIR 14,00
04.01.13 Göteborg Ramita De Palma Gonzales DI LORENZO ANTONIO 11 2:a BH 12,00
04.01.13 Göteborg Ramita De Palma Gazolin DI LORENZO ANTONIO 11 3:a BH 11,00
04.01.13 Göteborg Forevertobe Fiona DI LORENZO ANTONIO 11 BIM 13,00
04.01.13 Göteborg Lindvattnet’s Hepsie DI LORENZO ANTONIO 11 2:a BT 12,00
04.01.13 Göteborg Ramita De Palma Judie DI LORENZO ANTONIO 11 3:a BT 11,00
04.01.13 Göteborg Lindekrull’s Vittra Av Medina DI LORENZO ANTONIO 11 4:a BT 10,00
10.03.13 Strängnäs SE UCH Calmigos Diablo JOHANSSON KARL-ERIK 18 Bim 14,00 Godkänt Championat
10.03.13 Strängnäs April Design Add Some Pepper JOHANSSON KARL-ERIK 18 Bir 15,00 Godkänt Championat
10.03.13 Strängnäs Lytta’s Beatric JOHANSSON KARL-ERIK 18 2a BT 13,00
10.03.13 Strängnäs Phanso’s Rock’N’Roll JOHANSSON KARL-ERIK 18 3:a BT 12,00
10.03.13 Strängnäs Bellamigo Always Miss Dior Cherie JOHANSSON KARL-ERIK 18 4:a BT 11,00
23.03.13 Malmö Calmigos Diablo BAY KIM 22 Bim 14,00
23.03.13 Malmö Lindekrull’s Morgan Av Medina BAY KIM 22 2:a BH 13,00
23.03.13 Malmö Aberlours Yesterday BAY KIM 22 3:aBH 12,00
23.03.13 Malmö April Design Add Some Pepper BAY KIM 22 BIR 14,00
23.03.13 Malmö Phanso’s Rock’N’Roll BAY KIM 22 2:aBT 13,00
23.03.13 Malmö Tussbergets Xperia BAY KIM 22 3:aBT 12,00
23.03.13 Malmö Aberlours Shandi BAY KIM 22 4:a BT 11,00
29.03.13 Kista Aberlours Yesterday JUSLIN JOHAN 10 BIR 13,00
29.03.13 Kista April Design Add Some Pepper JUSLIN JOHAN 10 BIM 12,00
29.03.13 Kista Lytta’s Beatric JUSLIN JOHAN 10 2:a BT 11,00
29.03.13 Kista Bellamigo Always Miss Dior Cherie JUSLIN JOHAN 10 3:a BT 10,00
28.04.13 Västerås Aberlours Shandi FINNE LENI 4 Bir 12,00 Godkänt Championat
12.05.13 Lidköping Ramita De Palma Gonzales INDERGAARD ANNE 11 BIM 13,00
12.05.13 Lidköping Ramita De Palma Kaspian INDERGAARD ANNE 11 2:a BH 12,00 Godkänt championat
12.05.13 Lidköping Zorrazo Jerez INDERGAARD ANNE 11 3:a BH 11,00
12.05.13 Lidköping Aberlours Shandi INDERGAARD ANNE 11 BIR 14,00
12.05.13 Lidköping Ramita De Palma Judie INDERGAARD ANNE 11 2:a BT 12,00 Godkänt championat
12.05.13 Lidköping Shakima’s First Choice INDERGAARD ANNE 11 3.aBT 11,00
12.05.13 Lidköping Aqualines Olivenza INDERGAARD ANNE 11 4:a BT 10,00
18.05.13 Hässleholm Ramita De Palma Gonzales JOHNSSON FILIP 13 BIM 13,00
18.05.13 Hässleholm Gordon JOHNSSON FILIP 13 2:a BH 12,00
18.05.13 Hässleholm Zorrazo Jerez JOHNSSON FILIP 13 3:a BH 11,00
18.05.13 Hässleholm Aberlours Yesterday JOHNSSON FILIP 13 4:aBH 10,00
18.05.13 Hässleholm Ramita De Palma Judie JOHNSSON FILIP 13 BIR 14,00
18.05.13 Hässleholm Aberlours Shandi JOHNSSON FILIP 13 2:a BT 12,00
18.05.13 Hässleholm La Gozzas Carolina JOHNSSON FILIP 13 3:aBT 11,00
18.05.13 Hässleholm Mezzi JOHNSSON FILIP 13 4:aBT 10,00
25.05.13 Österbybruk La Sirenita’s Aquarius PEHAR TINO 6 Bim 12,00
25.05.13 Österbybruk Minnepy’s Beauty By Wedding PEHAR TINO 6 2:a BH 11,00
25.05.13 Österbybruk Santonja Billiion Dollar Babe PEHAR TINO 6 BIR 13,00
25.05.13 Österbybruk Minnepy’s Prima Princess PEHAR TINO 6 2.a BT 11,00
25.05.13 Österbybruk Hurråsens Blenda Av Celia PEHAR TINO 6 3:a BT 10,00
01.06.13 Norrköping  Ramita De Palma Gonzales Åke Cronander 15 BIM 13,00
01.06.13 Norrköping Fabulous Fur’s Phoenix Åke Cronander 15 2.aBH 12,00
01.06.13 Norrköping Zorrazo Jerez Åke Cronander 15 3:a BH 11,00
01.06.13 Norrköping Ramita De Palma Judie Åke Cronander 15 BIR 14,00
01.06.13 Norrköping Ramita De Palma Hulda Åke Cronander 15 2:aBT 12,00 Godkänt Championat
01.06.13 Norrköping La Sirenita’s Bonnie Åke Cronander 15 3:aBT 11,00
01.06.13 Norrköping La Gozzas Carolina Åke Cronander 15 4:aBT 10,00
09.06.13 Vänersborg Ramita De Palma Gonzales Ewa Nilsen 14 BIR 14,00
09.06.13 Vänersborg Ramita De Palma Kaspian Ewa Nilsen 14 2:aBH 12,00
09.06.13 Vänersborg Zorrazo Jerez Ewa Nilsen 14 3:a BH 11,00
09.06.13 Vänersborg Ramita De Palma Judie Ewa Nilsen 14 BIM 13,00
09.06.13 Vänersborg La Gozzas Carolina Ewa Nilsen 14 2:a BT 12,00
09.06.13 Vänersborg Ramita De Palma Hulda Ewa Nilsen 14 3:a BT 11,00
09.06.13 Vänersborg April Design Add Some Pepper Ewa Nilsen 14 4:aBT 10,00
15.06.13 Avesta Aqualines Jaraco WIDÉN LARS 15 BIR 14
15.06.13 Avesta La Sirenita’s Aquarius WIDÉN LARS 15 2:aBH 12,00
15.06.13 Avesta Minnepy’s Beauty By Wedding WIDÉN LARS 15 3:aBH 11,00
15.06.13 Avesta Ketenegrib De Ubrique WIDÉN LARS 15 4:a BH 10,00
15.06.13 Avesta April Design Add Some Pepper WIDÉN LARS 15 BIM 13,00
16.06.13 Vännäs  Bibords Gandalf ADEHEIMER LARS 5 BIR 12,00
16.06.13 Vännäs Figaro ADEHEIMER LARS 5 2:a BH 10,00  Godkänt championat
16.06.13 Vännäs Tasseriet Enja Av Karro ADEHEIMER LARS 5 BIM 11,00
29.06.13 Gällivare Tigidas Cafe Con Leche NORGREN FREDRIK 7 BIR 13,00
29.06.13 Gällivare Fuego Del Otono Del Corazoncito NORGREN FREDRIK 7 2:a BH 11,00
29.06.13 Gällivare Zorrazo Key Stunt NORGREN FREDRIK 7 3:aBH 10,00
29.06.13 Gällivare Antonella NORGREN FREDRIK 7 BIM 12,00
29.06.13 Gällivare Aquagruaz Hierbas Pepitas NORGREN FREDRIK 7 2:a Bh 11,00
30.06.13 Borås Ramita De Palma Gonzales NEKROSIENE NATALJA 21 BIR 15,00
30.06.13 Borås Ramita De Palma Gazolin NEKROSIENE NATALJA 21 2:aBT 13,00
30.06.13 Borås Aberlours Dressed For Success NEKROSIENE NATALJA 21 BIM 14,00
30.06.13 Borås Bellamigo Always Spring In Paris NEKROSIENE NATALJA 21 2:aBT 13,00
30.06.13 Borås La Gozzas Carolina NEKROSIENE NATALJA 21 3:a BT 12,00
30.06.13 Borås Ramita De Palma Hulda NEKROSIENE NATALJA 21 4:aBT 11,00
07.07.13 Piteå Figaro LUNDGREN BERTIL 7 BIM 12,00
07.07.13 Piteå Zorrazo Fiery Hunter LUNDGREN BERTIL 7 BIR 13,00
07.07.13 Piteå Aquagruaz Hierbas Pepitas LUNDGREN BERTIL 7 2:aBT 11,00
07.07.13 Piteå Tasseriet Gucci Av Nova LUNDGREN BERTIL 7 3:a BT 10,00
07.07.13 Alfta Aqualines Jaraco ALMGREN HANS 5 BIM 11,00
07.07.13 Alfta Aqualines Olivenza ALMGREN HANS 5 BIR 12,00
07.07.13 Alfta Minnepy’s Prima Princess ALMGREN HANS 5 2a BT 10,00
12.07.13 Tvååker Ramita De Palma Gonzales Nina Karlsdotter 20 BIM 14,00
12.07.13 Tvååker Ramita De Palma Kaspian Nina Karlsdotter 20 2:a BH 13,00
12.07.13 Tvååker Ketenegrib De Ubrique Nina Karlsdotter 20 3:a BH 12,00
12.07.13 Tvååker Aberlours Yesterday Nina Karlsdotter 20 4:a BH 11,00
12.07.13 Tvååker Ramita De Palma Judie Nina Karlsdotter 20 BIR 15,00
12.07.13 Tvååker Aberlours Shandi Nina Karlsdotter 20 2:aBT 13,00
12.07.13 Tvååker Aquacrest Kill Bill Nina Karlsdotter 20 3:aBT 12,00
12.07.13 Tvååker Excerno Sence Nina Karlsdotter 20 4:aBT 11,00
13.07.13 Tvååker Aberlours Ebony And Ivory Bodegård Göran 21 BIM 15,00
13.07.13 Tvååker Aberlours Yesterday Bodegård Göran 21 2:a BH 13,00
13.07.13 Tvååker Ramita De Palma Gonzales Bodegård Göran 21 3:aBH 12,00
13.07.13 Tvååker Ketenegrib De Ubrique Bodegård Göran 21 4:aBH 11,00
13.07.13 Tvååker Aberlours Shandi Bodegård Göran 21 BIR 14,00
13.07.13 Tvååker Lytta’s Beatric Bodegård Göran 21 2: BT 13,00
13.07.13 Tvååker La Gozzas Carolina Bodegård Göran 21 3:aBT 12,00
13.07.13 Tvååker Ramita De Palma Kia Bodegård Göran 21 4: BT 11,00
14.07.13 Tvååker Perro Rizados Armando FOSS ARNE 45 BIR 17,00
14.07.13 Tvååker La Gozzas Baltazar FOSS ARNE 45 2:aBTH 15,00
14.07.13 Tvååker Eyeball’s C Fozzie The Bear FOSS ARNE 45 3:aBH 14,00
14.07.13 Tvååker Ketenegrib De Ubrique FOSS ARNE 45 4:aBH 13,00
14.07.13 Tvååker La Gozzas Carolina ROSENBERG HANS 45 BIM 16,00
14.07.13 Tvååker Aberlours Shandi ROSENBERG HANS 45 2:a BT 15,00
14.07.13 Tvååker Lytta’s Beatric ROSENBERG HANS 45 3:aBT 14,00
14.07.13 Tvååker Ramita De Palma Hulda ROSENBERG HANS 45 4:aBT 13,00
20.07.13 Köping Aqualines Jaraco ESCAR TABUENA RAFAEL 8 BIR 13,00
20.07.13 Köping Bano Bahias Fantastic ESCAR TABUENA RAFAEL 8 BIM 12,00
20.07.13 Köping Bano Bahias Amado Athena ESCAR TABUENA RAFAEL 8 2a BT 11,00
20.07.13 Köping My Big Dream Inaqualine ESCAR TABUENA RAFAEL 8 3a BT 10,00
20.07.13 Köping Calmigos Enya ESCAR TABUENA RAFAEL 8 4a BT 9,00
28.07.13 Ransäter Ramita De Palma Gonzales Fredrik Norgren 6 BIM 12,00
28.07.13 Ransäter Ramita De Palma Judie Fredrik Norgren 6 BIR 13,00
28.07.13 Ransäter La Gozzas Carolina Fredrik Norgren 6 2:aBT 11,00
28.07.13 Ransäter Bano Bahias Fantastic Polly Fredrik Norgren 6 3:aBT 10,00
28.07.13 Ransäter Bellamigo Always Spring In Paris Fredrik Norgren 6 4:aBT 9,00
10.08.13 Askersund Aqualines Jaraco EDH KENNETH 5 BIR 12,00
10.08.13 Askersund Aqualines Olivenza EDH KENNETH 5 BIM 11,00 Godkänt Championat
11.08.13 Ronneby Ramita De Palma Gonzales JOHANSSON MARTIN 9 BIR 13,00
11.08.13 Ronneby Aqualines Rio Grande JOHANSSON MARTIN 9 2a BH 11,00
11.08.13 Ronneby Aberlours Yesterday JOHANSSON MARTIN 9 3a BH 10,00
11.08.13 Ronneby La Gozzas Carolina JOHANSSON MARTIN 9 BIM 12,00
11.08.13 Ronneby Ramita De Palma Judie JOHANSSON MARTIN 9 2a BT 11,00
11.08.13 Ronneby Aberlours Ooh Baby JOHANSSON MARTIN 9 3a BT 10,00
11.08.13 Ronneby Ramita De Palma Kia JOHANSSON MARTIN 9 4a BT 9,00
17.08.13 Överkalix Bingelin Quo Vadis WELLENS WIM 3 BIM 11,00
17.08.13 Överkalix Abella WELLENS WIM 3 BIR 12,00
17.08.13 Överkalix Aquagruaz Kuento De Hadas WELLENS WIM 3 2a BT 10,00
18.08.13 Eskilstuna Shakima’s National Trademark cronander åke 6 BIR 13,00
18.08.13 Eskilstuna Flores Del Nuciero cronander åke 6 BIM 12,00
18.08.13 Eskilstuna Lytta’s Bonita cronander åke 6 2aBT 11,00
25.08.13 Backamo Ramita De Palma Gonzales EDOFF ANNE-CHATERINE 3 BIR 12,00