Utställningsresultat 2014

2014-01-05 My dog Göteborg La Gozzas Baltazar SKALLMAN GUNILLA 27 BIM 15,00
2014-01-05 My dog Göteborg Ramita De Palma Leo SKALLMAN GUNILLA 27 2a BH 14,00
2014-01-05 My dog Göteborg Aberlours Shandi SKALLMAN GUNILLA 27 BIR 16,00
2014-01-05 My dog Göteborg Lytta’s Beatric SKALLMAN GUNILLA 27 2a BT 14,00
2014-01-05 My dog Göteborg La Sirenita’s Bonnie SKALLMAN GUNILLA 27 3a BT 13,00
2014-01-05 My dog Göteborg Forevertobe Fiona SKALLMAN GUNILLA 27 4:bt 12,00
2014-01-06 My dog Göteborg Ramita De Palma Kaspian Dan Eriksson 17 BIR 15,00
2014-01-06 My dog Göteborg Hedebackens Mezzi Dan Eriksson 17 BIM 14,00
2014-01-06 My dog Göteborg La Sirenita’s Pandora A Cabo Dan Eriksson 17 2a BT 13,00
2014-01-06 My dog Göteborg Forevertobe Fiona Dan Eriksson 17 3a BT 12,00
2014-01-06 My dog Göteborg La Sirenita’s Bonnie Dan Eriksson 17 4aBT 11,00
2014-03-09 Strängnäs Marcial De Aronagua CRONANDER ÅKE 19 BIR 15,00
2014-03-09 Strängnäs La Sirenita’s Aquarius CRONANDER ÅKE 19 2a BH 13,00
2014-03-09 Strängnäs Flamenco CRONANDER ÅKE 19 3a BH 12,00
2014-03-09 Strängnäs Aberlours Thunder And Lightening CRONANDER ÅKE 19 4a BH 11,00
2014-03-09 Strängnäs Nina Simone De El Viejo Cauce CRONANDER ÅKE 19 BIM 14,00
2014-03-09 Strängnäs La Sirenita’s Bonnie CRONANDER ÅKE 19 2a BT 13,00
2014-03-09 Strängnäs Shakima’s National Anthem CRONANDER ÅKE 19 3a BT 12,00
2014-03-09 Strängnäs Calmigos Kiwi CRONANDER ÅKE 19 4a BT 11,00
2014-03-23 Malmö Ramita De Palma Ikaros ALEKSOSKI MILE 24 BIM 15,00
2014-03-23 Malmö Aqualines Rio Grande ALEKSOSKI MILE 24 2a BH 13,00
2014-03-23 Malmö Aberlours Don’t Stop Me Now ALEKSOSKI MILE 24 3a BH 12,00
2014-03-23 Malmö Excerno Sancha ALEKSOSKI MILE 24 BIR 14,00
2014-03-23 Malmö Aberlours Claire ALEKSOSKI MILE 24 2a BT 13,00
2014-03-23 Malmö La Sirenita’s Bonnie ALEKSOSKI MILE 24 3a BT 12,00
2014-03-23 Malmö Calmigos Jazza ALEKSOSKI MILE 24 4a BT 11,00
2014-04-13 Sundsvall Zorrazo Perdita BRANISLAV RAJIC 8 BIR 13,00
2014-04-13 Sundsvall Bellamigo Always Miss Dior Cherie BRANISLAV RAJIC 8 2a BT 11,00
2014-04-13 Sundsvall Itxasos Fudge BRANISLAV RAJIC 8 3a BT 10,00
2014-04-13 Sundsvall La Sirenita’s BRANISLAV RAJIC 8 4a BT 9,00
2014-04-19 Kista La Sirenita’s Bonnie NIELSEN EVA 4 BIR 12,00
2014-04-19 Kista La Sirenita’s Pandora A Cabo NIELSEN EVA 4 2a BT 10,00
2014-04-27 Västerås Marcial De Aronagua NILSSON KURT 11 BIM 13,00
2014-04-27 Västerås Nina Simone De El Viejo Cauce NILSSON KURT 11 BIR 14,00
2014-04-24 Västerås La Sirenita’s Bonnie NILSSON KURT 11 2a BT 12,00
2014-05-11 Lidköping La Gozzas Carolina BYSTRUP ANNETTE 5 BIR 12,00 Godkänt championat
2014-05-11 Lidköping Bellamigo Always Miss Dior Cherie BYSTRUP ANNETTE 5 2a BT 10,00
2014-05-17 Hässleholm Aberlours Yesterday SKALIN BO 11 BIM 13,00
2014-05-17 Hässleholm Gordon SKALIN BO 11 2a BH 12,00
2014-05-17 Hässleholm La Sirenita’s Bonnie SKALIN BO 11 BIR 14,00  Godkänt championat
2014-05-17 Hässleholm Excerno Sancha SKALIN BO 11 2a BT 12,00
2014-05-17 Hässleholm Kalvenäsgårdens Shakira-Bellez SKALIN BO 11 3a BT 11,00
2014-05-17 Hässleholm Bubbelmammas Hot N’ Tot SKALIN BO 11 4a BT 10,00
2014-05-24 Österbybruk Perro Rizados Calisto MATEJCIC JASNA 13 BIM 13,00
2014-05-24 Österbybruk La Sirenita’s Bruno MATEJCIC JASNA 13 2a BH 12,00
2014-05-24 Österbybruk Zufre De Fraguel’s MATEJCIC JASNA 13 3a BH 11,00
2014-05-24 Österbybruk Villaluenga De Fraguel’s MATEJCIC JASNA 13 BIR 14,00
2014-05-24 Österbybruk Nina Simone De El Viejo Cauce MATEJCIC JASNA 13 2a BT 12,00
2014-05-24 Österbybruk La Sirenita’s Garbo MATEJCIC JASNA 13 3a BT 11,00
2014-05-24 Österbybruk La Sirenita’s Pandora A Cabo MATEJCIC JASNA 13 4a BT 10,00
2014-05-30 Norrköping Marcial De Aronagua DE GUINEA CARLOS 14 BIR 14,00  Godkänt championat
2014-05-30 Norrköping Aqualines Terrazos DE GUINEA CARLOS 14 2a BH 12,00
2014-05-30 Norrköping La Sirenita’s Bonnie DE GUINEA CARLOS 14 BIM 13,00
2014-05-30 Norrköping Nina Simone De El Viejo Cauce DE GUINEA CARLOS 14 2a BT 12,00
2014-05-30 Norrköping Hurråsens Blenda Av Celia DE GUINEA CARLOS 14 3a BT 11,00
2014-05-30 Norrköping Aqualines Quintanilla DE GUINEA CARLOS 14 4a BT 10,00
2014-06-08 Vänersborg Ramita De Palma Kaspian LILJEQVIST LIZ-BETH 12 BIM 13,00
2014-06-08 Vänersborg Hund’s Snuff Skruf LILJEQVIST LIZ-BETH 12 2a BH 12,00
2014-06-08 Vänersborg La Gozzas Carolina LILJEQVIST LIZ-BETH 12 BIR 14,00
2014-06-08 Vänersborg Ramita De Palma Lisa LILJEQVIST LIZ-BETH 12 2a BT 12,00
2014-06-08 Vänersborg Andrea Del Egeskovgård LILJEQVIST LIZ-BETH 12 3a BT 11,00
2014-06-08 Vänersborg Bubbelmammas Hot N’ Tot LILJEQVIST LIZ-BETH 12 4a BT 10,00
2014-06-14 Avesta Aquagruaz Frontinto Moa Persson 16 BIM 13,00 Godkänt Championat
2014-06-14 Avesta Aquagruaz Hierbas Iglesias Moa Persson 16 2a BH 12,00
2014-06-14 Avesta Aqualines K’Laguna Grande Moa Persson 16 3a BH 11,00
2014-06-14 Avesta Ferdores Kapten Karim Moa Persson 16 4a BH 10
2014-06-14 Avesta Aquagruaz La Vida Luminosa Moa Persson 16 BIR 14,00
2014-06-14 Avesta La Sirenita’s Ginny Moa Persson 16 2a BT 12,00
2014-06-15 Vännäs La Sirenita’s Birk SCHOGOL GEORGE 8 BIM 12,00
2014-06-15 Vännäs Aquagruaz Frontinto SCHOGOL GEORGE 8 2a BH 11,00
2014-06-15 Vännäs Aquagruaz Hierbas Iglesias SCHOGOL GEORGE 8 3a BH 10,00
2014-06-15 Vännäs Aquagruaz La Vida Luminosa SCHOGOL GEORGE 8 BIR 13,00
2014-06-15 Vännäs Isblommans Påskhare SCHOGOL GEORGE 8 2a BT 11,00
2014-06-15 Vännäs Bellamigo Always Miss Dior Cherie SCHOGOL GEORGE 8 3a BT 10,00
2014-06-28 Gällivare Zorrazo Key Stunt ANTONOPOULOS DIMITRI 6 BIM 12,00
2014-06-28 Gällivare Zorrazo Quickie ANTONOPOULOS DIMITRI 6 2a BH 11,00
2014-06-28 Gällivare Perrofan Turcominio Abran ANTONOPOULOS DIMITRI 6 3a BH 10,00
2014-06-28 Gällivare Aquacrest Kill Bill ANTONOPOULOS DIMITRI 6 BIR 13,00
2014-06-29 Borås La Gozzas Carolina BUVIK ANNE 15 BIR 14,00
2014-06-29 Borås Andrea Del Egeskovgård BUVIK ANNE 15 2a BT 12,00
2014-06-29 Borås Bubbelmammas Hot N’ Tot BUVIK ANNE 15 3a BT 11,00
2014-07-05 Ronneby Sano Bolero Fernando EDH KENNETH 7 BIR 13,00
2014-07-05 Ronneby Tussbergets Xperia EDH KENNETH 7 2a BT 11,00
2014-07-05 Ronneby Bubbelmammas Hot Sahara Sun EDH KENNETH 7 3aBT 10,00
2014-07-05 Ronneby Aberlours Burning Love EDH KENNETH 7 4a BT 9,00
2014-07-06 Piteå Vico De Valdeperales CHRISTIANSEN FRANK 6 BIM 12,00
2014-07-06 Piteå Fuego Del Otono Del Corazoncito CHRISTIANSEN FRANK 6 2a BH 11,00
2014-07-06 Piteå Weewaddle Once Upon A Time CHRISTIANSEN FRANK 6 3a BH 10,00
2014-07-06 Piteå Tigidas Fortuna CHRISTIANSEN FRANK 6 BIR 13,00
2014-07-11 Tvååker Sano Bolero Fernando SILVA ZEFERINO 24 BIR 16,00
2014-07-11 Tvååker Calmigos Julio SILVA ZEFERINO 24 2a BH 14,00
2014-07-11 Tvååker Hornillos De Fraguel’s SILVA ZEFERINO 24 3a BH 13,00
2014-07-11 Tvååker La Sirenita’s Gulliver SILVA ZEFERINO 24 4a BH 12,00
2014-07-11 Tvååker La Sirenita’s Ginny SILVA ZEFERINO 24 BIM 15,00
2014-07-11 Tvååker La Sirenita’s Bonnie SILVA ZEFERINO 24 2a BT 14,00
2014-07-11 Tvååker La Gozzas Carolina SILVA ZEFERINO 24 3a BT 13,00
2014-07-11 Tvååker Bellamigo Always Miss Dior Cherie SILVA ZEFERINO 24 4a BT 12,00
2014-11-12 Tvååker Sano Bolero Fernando KOROSEC DARKO 27 BIM 15,00
2014-07-12 Tvååker Cencerro Ashover’s Big Wish KOROSEC DARKO 27 2a BH 14,00
2014-07-12 Tvååker Hornillos De Fraguel’s KOROSEC DARKO 27 3a BH 13,00
2014-07-12 Tvååker Hedebackens Alf KOROSEC DARKO 27 4a BH 12,00
2014-07-12 Tvååker Bellamigo Always Miss Dior Cherie KOROSEC DARKO 27 BIR 16,00
2014-07-12 Tvååker Bubbelmammas Hot N’ Tot KOROSEC DARKO 27 2a BT 14,00
2014-07-12 Tvååker La Gozzas Carolina KOROSEC DARKO 27 3a BT 13,00
2014-07-12 Tvååker Aqualines Quintanilla De Arriba KOROSEC DARKO 27 4a BT 12,00
2014-07-13 Tvååker Tussbergets Xpert DE CUYPER JOS 52 BIM 16,00
2014-07-13 Tvååker Calmigos Julio DE CUYPER JOS 52 2a BH 15,00
2014-07-13 Tvååker Ramita De Palma Gazolin DE CUYPER JOS 52 3a BH 14,00
2014-07-13 Tvååker Aberlours Shandi DE CUYPER JOS 52 BIR 17,00
2014-07-13 Tvååker Aqualines Quintanilla De Arriba DE CUYPER JOS 52 2a BT 15,00
2014-07-13 Tvååker Ramita De Palma Lisa DE CUYPER JOS 52 3a BT 14,00
2014-07-13 Tvååker Lytta’s Beatric DE CUYPER JOS 52 4a BT 13,00
2014-07-13 ALFTA FORSPARK Aqualines K’Laguna Grande KRUUS JELENA 8 BIR 13,00
2014-07-13 ALFTA FORSPARK La Sirenita’s Birk KRUUS JELENA 8 2a BH 11,00
2014-07-13 ALFTA FORSPARK Tasseriet Frans Av Niebla KRUUS JELENA 8 3a BH 10,00
2014-07-13 ALFTA FORSPARK Ferdores Kapten Karim KRUUS JELENA 8 4a BH 9,00
2014-07-19 Köping Eyeball’s Roxana-Akira DOVAL SANCHEZ JOSE M 9 BIR 13,00
2014-07-19 Köping Minnepy’s Over The Rainbow DOVAL SANCHEZ JOSE M 9 2a BT 11,00
2014-07-19 Köping Bubbelmammas Hot N’ Tot DOVAL SANCHEZ JOSE M 9 3a BT 10,00
2014-07-19 Köping Bellamigo Always Miss Dior Cherie DOVAL SANCHEZ JOSE M 9 4a BT 9,00
2014-07-20 Askersund Ferdores Kapten Karim LILJEQVIST LIZ-BETH 15 BIM 13,00
2014-0720 Askersund Shakima’s National Trademark LILJEQVIST LIZ-BETH 15 2a BH 12,00
2014-07-20 Askersund Ramita De Palma Lisa LILJEQVIST LIZ-BETH 15 BIR 14,00 Godkänt championat
2014-07-20 Askersund My Big Dream Inaqualine LILJEQVIST LIZ-BETH 15 2a BT 12,00
2014-07-20 Askersund Aqualines Rio Rosende LILJEQVIST LIZ-BETH 15 3a BT 11,00
2014-07-20 Askersund Aqualines Dos Aguas LILJEQVIST LIZ-BETH 15 4a BT 10,00
2014-07-26 Ransäter Electra Del Corazoncito WIDÉN LARS 8 BIR 13,00
2014-07-26 Ransäter Bellamigo Always Miss Dior Cherie WIDÉN LARS 8 2a BT 11,00
2014-07-26 Ransäter Flora Fortuna Del Corazoncito WIDÉN LARS 8 3a BT 10,00
2014-07-26 Ransäter La Gozzas Carolina WIDÉN LARS 8 4a BT 9,00
2014-08-01 Elmia Ferrylands Amadeus Amadeus HALFF-VAN BOVEN G 15 BIM 13,00
2014-08-01 Elmia Aberlours Shandi HALFF-VAN BOVEN G 15 BIR 14,00
2014-08-01 Elmia My Big Dream Jinglebell HALFF-VAN BOVEN G 15 2a BT 12,00 Godkänt championat: SE UCH
2014-08-01 Elmia Hund’s Sir Puppa HALFF-VAN BOVEN G 15 3a BT 11,00  Godkänt championat: SE UCH
2014-08-02 Elmia Ferrylands Amadeus Amadeus NORGREN FREDRIK 13 BIM 13,00
2014-08-02 Elmia Aberlours Don’t Stop Me Now NORGREN FREDRIK 13 2aBH 12,00
2014-08-02 Elmia Aberlours Shandi NORGREN FREDRIK 13 BIR 14,00
2014-08-02 Elmia  La Gozzas Carolina NORGREN FREDRIK 13 2 BT 12,00
2014-08-02 Elmia Hund’s Sir Puppa NORGREN FREDRIK 13 3a BT 11,00
2014-08-02 Elmia Ramita De Palma Judie NORGREN FREDRIK 13 4a BT 10,00
2014-08-02 Elmia Ferrylands Amadeus Amadeus TUUS VAN ADRICHEM B 10 BIR 13,00
2014-08-02 Elmia Aberlours Don’t Stop Me Now TUUS VAN ADRICHEM B 10 2a BH 11,00
2014-08-02 Elmia Aberlours Shandi TUUS VAN ADRICHEM B 10 BIM 12,00
2014-08-02 Elmia Hund’s Sir Puppa TUUS VAN ADRICHEM B 10 2a BT 11,00
2014-08-02 Elmia Andrea Del Egeskovgård TUUS VAN ADRICHEM B 10 3a BT 10,00
2014-08-03 SVENSTAVIK La Sirenita’s Birk JOHANSSON MARTIN 2 BIM 11,00
2014-08-03 SVENSTAVIK La Sirenita’s Bessie JOHANSSON MARTIN 2 BIR 12,00 BIG 4a
2014-08-16 Norrköping Santonja El Viento ERICSSON DAN 9 BIR 13,00 Godkänt championat: SE U(U)CH
2014-08-16 Norrköping Aqualines Terrazos ERICSSON DAN 9 2a BH 11,00
2014-08-16 Norrköping Aqualines Rio Rosende ERICSSON DAN 9 BIM 12,00
2014-08-16 Norrköping Aqualines Dos Aguas ERICSSON DAN 9 2a bh 11,00
2014-08-17 Eskilstuna Santonja El Viento SIIL INGA 14 BIR 14,00
2014-08-17 Eskilstuna Bellamigo Always Miss Dior Cherie SIIL INGA 14 BIM 13,00 Godkänt championat
2014-08-17 Eskilstuna Perro Rizados Adelina SIIL INGA 14 2a BT 12,00
2014-08-23 Backamo Hedebackens Alf AHLMAN-STOCKMARI TAN 11 BIM 13,00
2014-08-23 Backamo Ramita De Palma Ikaros AHLMAN-STOCKMARI TAN 11 2aBH 12,00
2014-08-23 Backamo Perro Rizados Garbanza Negra AHLMAN-STOCKMARI TAN 11 BIR 14,00
2014-08-23 Backamo Bubbelmammas Hot N’ Tot AHLMAN-STOCKMARI TAN 11 2a BT 12,00
2014-08-23 Backamo Eterna Del Corazoncito AHLMAN-STOCKMARI TAN 11 3a BT 11,00
2014-08-23 Överkalix Nartsukan James JOHANSSON MARTIN 2 BIR 12,00 big4a Godkänt championat
2014-08-23 Överkalix Adorada JOHANSSON MARTIN 2 Bim 11,00
2014-08-30 Visby Minnepy’s Best By Brown LOCHS-ROMANS F R 3 BIR 12,00
2014-08-30 Visby Bellamigo Always Miss Dior Cherie LOCHS-ROMANS F R 3 2a BT 10,00
2014-08-30 Visby Kalvenäsgårdens Shakira-Bellez LOCHS-ROMANS F R 3 3a BT 9,00
2014-08-31 Visby Bellamigo Always Miss Dior Cherie WIDÉN LARS 3 BIR 12,00
2014-08-31 Visby Minnepy’s Best By Brown WIDÉN LARS 3 2a BT 10,00
2014-09-06 Högsbo Ferdores Kapten Karim DEKARISTOU MARIA 3 BIR 12,00
2014-09-06 Högsbo La Sirenita’s Garbo DEKARISTOU MARIA 3 BIM 11,00
2014-09-06 Högsbo La Sirenita’s Mi Amor DEKARISTOU MARIA 3 2a BT 10,00
2014-09-13 Gimo Bubble Gum Wavelet JOJKIC ZLATKO 11 BIM 13,00
2014-09-13 Gimo Eyeball’s Roxana-Akira JOJKIC ZLATKO 11 BIR 14,00
2014-09-13 Gimo Minnepy’s Catch A Beauty JOJKIC ZLATKO 11 2a BT 12,00
2014-09-13 Gimo My Big Dream Happiness JOJKIC ZLATKO 11 3a BT 11,00
2014-09-13 Gimo Perro Rizados Adelina JOJKIC ZLATKO 11 4a BT 10,00
2014-09-14 Eslöv Bellamigo Always Spring In Paris CZEGLÉDI ATTILA 16 BIR 14,00
2014-09-14 Eslöv Bubbelmammas Hot N’ Tot CZEGLÉDI ATTILA 16 2a BT 12,00
2014-09-14 Eslöv Aqualines Quintanilla CZEGLÉDI ATTILA 16 3a BT 11,00
2014-09-14 eslöv Vällsjöbubblan CZEGLÉDI ATTILA 16 4a BT 10,00
2014-10-12 Sundsvall Bellamigo Barking Kid Curry DI LORENZO ANTONIO 7 BIM 12,00
2014-10-12 Sundsvall Calmigos Joya DI LORENZO ANTONIO 7 BIR 13,00
2014-10-12 Sundsvall Calmigos Enya DI LORENZO ANTONIO 7 2a BT 11,00
2014-10-12 Sundsvall La Sirenita’s Garbo DI LORENZO ANTONIO 7 3a BT 10,00
2014-11-02 Växjö Minnepy’s A New Dream EBERHARDT JOCHEN H 13 BIM 13,00
2014-11-02 Växjö Ramita De Palma Nomie EBERHARDT JOCHEN H 13 BIR 14,00
2014-11-02 Växjö Bellamigo Always Spring In Paris EBERHARDT JOCHEN H 13 2a BT 12,00
2014-12-13 Stockholm Santonja Es Por Ti SPORRE-WILLES RENÉE 37 BIR 17,00
2014-12-13 Stockholm Tussbergets Xpert SPORRE-WILLES RENÉE 37 2a BH 15,00
2014-12-13 Stockholm Zorrazo Virile N’ Victorious SPORRE-WILLES RENÉE 37 3a BH 14,00
2014-12-13 Stockholm Ramita De Palma Lisa SPORRE-WILLES RENÉE 37 BIM 16,00
2014-12-13 Stockholm Nina Simone De El Viejo Cauce SPORRE-WILLES RENÉE 37 2a BT 15,00
2014-12-13 Stockholm Aberlours Shandi SPORRE-WILLES RENÉE 37 3a BT 14,00
2014-12-13 Stockholm Kalvenäsgårdens Shakira-Bellez SPORRE-WILLES RENÉE 37 4a BT 13,00