Utställningsresultat 2015

De fem bästa resultaten under året räknas
Antal deltagare 1-5 6-10 11-16 17-23 24-30 31+
BIR 12 13 14 15 16 17,00
BIM 11 12 13 14 15 16,00
2:a BH/BT 10 11 12 13 14 15,00
3:a BH/BT 9 10 11 12 13 14,00
4:a BH/BT 8 9 10 11 12 13,00
Datum Plats Hund Domare el förare Antal deltagare Placering Poäng till Årets Perro
2015-01-03 Göteborg Minnepy’s A New Dream Nilsen Ewa 22 Bir 15,00
2015-01-03 Göteborg Tussbergets Xpert Nilsen Ewa 22 2a BH 13,00
2015-01-03 Göteborg La Sirenita’s Gulliver Nilsen Ewa 22 3a BH 12,00
2015-01-03 Göteborg Brown Sugar Wavelet Nilsen Ewa 22 BIM 14,00
2015-01-03 Göteborg Zorrazo Karamita Nilsen Ewa 22 2a BT 13,00
2015-01-03 Göteborg Phanso’s Rock’N’Roll Nilsen Ewa 22 3a BT 12,00
2015-01-03 Göteborg Aberlours Shandi Nilsen Ewa 22 4a BT 11,00
2015-01-04 Göteborg Tussbergets Xpert JONSSON LILIAN 22 BIM 14,00
2015-01-04 Göteborg Eyeball’s Rocco-Athos JONSSON LILIAN 22 2a BH 13,00
2015-01-04 Göteborg La Gozzas Damario JONSSON LILIAN 22 3 BH 12,00
2015-01-04 Göteborg La Sirenita’s Gulliver JONSSON LILIAN 22 4aBH 11,00
2015-01-04 Göteborg Aberlours Shandi JONSSON LILIAN 22 BIR 15,00
2015-01-04 Göteborg Tussbergets Zuccé JONSSON LILIAN 22 2a BT 13,00
2015-01-04 Göteborg Zorrazo Karamita JONSSON LILIAN 22 3a BT 12,00
2015-01-04 Göteborg La Sirenita’s Pandora A Cabo JONSSON LILIAN 22 4aBT 11,00
2015-03-15 Strängnäs Phanso’s Rocka Billy Boy CRONANDER ÅKE 18 BIR 15,00
2015-03-15 Strängnäs Tussbergets Xpert CRONANDER ÅKE 18 2a BH 13,00
2015-03-15 Strängnäs Flamenco CRONANDER ÅKE 18 3aBH 12,00
2015-03-15 Strängnäs Tussbergets Zuccé CRONANDER ÅKE 18 BIM 14,00
2015-03-15 Strängnäs Phanso’s Rock’N’Roll CRONANDER ÅKE 18 2aBT 13,00
2015-03-15 Strängnäs La Sirenita’s Pandora A Cabo CRONANDER ÅKE 18 3aBT 12,00
2015-03-15 Strängnäs Calmigos Enya CRONANDER ÅKE 18 4a BT 11,00
2015-03-28 Malmö Minnepy’s A New Dream PERMO TINA 16 BIM 13,00
2015-03-28 Malmö Tabarro De Aronagua PERMO TINA 16 2aBH 12,00
2015-03-28 Malmö Calmigos Jazza PERMO TINA 16 BIR 14,00
2015-03-28 Malmö Excerno Sancha PERMO TINA 16 2a BT 12,00
2015-03-28 Malmö Aberlours Maxine PERMO TINA 16 3aBT 11,00
2015-03-28 Malmö Chiegas Anatomy Crista PERMO TINA 16 4a BT 10,00
2015-04-04 Kista Tussbergets Xpert NILSSON KURT 22 Bim 14,00 Godkänd champion
2015-04-04 Kista Aquacrest Magic Mike NILSSON KURT 22 2a BH 13,00
2015-04-04 Kista Tabarro De Aronagua NILSSON KURT 22 3a BH 12,00
2015-04-04 Kista Ketenegrib De Ubrique NILSSON KURT 22 4aBh 11,00
2015-04-04 Kista Nina Simone De El Viejo Cauce NILSSON KURT 22 BIR 15,00 Godkänd champion  SV-15
2015-04-04 Kista Aberlours Maxine NILSSON KURT 22 2a BT 13,00
2015-04-04 Kista Lytta’s Beatric NILSSON KURT 22 3aBT 12,00
2015-04-04 Kista La Sirenita’s Garbo NILSSON KURT 22 4a BT 11,00
2015-04-26 Västerås Ferdores Kapten Karim Filip Johansson 8 BIM 12,00
2015-04-26 Västerås Tasseriet Junior Av Ella Filip Johansson 8 2a BH 11,00
2015-04-26 Västerås Calmigos Kiwi Filip Johansson 8 BIR 13,00
2015-04-26 Västerås Tussbergets Vinna Filip Johansson 8 2a BT 11,00
2015-04-26 Västerås Aqualines Arroyo De La Plata Filip Johansson 8 3a BT 10,00
2015-04-26 Västerås Minnepy’s Catch A Beauty Filip Johansson 8 4a BT 9,00
2015-05-02 Lidköping La Gozzas Damario Tast Harry 14 BIR 14,00
2015-05-02 Lidköping Brown Sugar Wavelet Tast Harry 14 BIM 13,00
2015-05-02 Lidköping Bibords Zaragoza Tast Harry 14 2a BT 12,00
2015-05-02 Lidköping La Gozzas Carolina Tast Harry 14 3a BT 11,00
2015-05-02 Lidköping Weewaddle Spanish All Over Tast Harry 14 4a BT 10,00
2015-05-16 Hässleholm Aberlours Don’t Stop Me Now Nordgren Fredrik 18 BIM 14,00
2015-05-16 Hässleholm Excerno Sancha Nordgren Fredrik 18 BIR 15,00
2015-05-16 Hässleholm Aberlours Maxine Nordgren Fredrik 18 2a BT 13,00
2015-05-16 Hässleholm Bellamigo Always Spring In Paris Nordgren Fredrik 18 3a BT 12,00
2015-05-16 Hässleholm Brown Sugar Wavelet Nordgren Fredrik 18 4a BT 11,00
2015-05-17 Piteå Santonja Bad Boy HELGESEN SVEIN BJARN 5 BIR 12,00 Godkänd champion
2015-05-17 Piteå Canes Marinos Bonito HELGESEN SVEIN BJARN 5 2a BH 10,00
2015-05-17 Piteå Tussbergets Emil HELGESEN SVEIN BJARN 5 3a BH 9,00
2015-05-17 Piteå Canes Marinos Abrazo HELGESEN SVEIN BJARN 5 BIM 11,00
2015-05-30 Österbybruk Bubble Gum Wavelet JOHANSSON BÖRJE 13 BIM 13,00
2015-05-30 Österbybruk Ramita De Palma Lisa JOHANSSON BÖRJE 13 BIR 14,00 BIG 4a
2015-05-30 Österbybruk Lytta’s Beatric JOHANSSON BÖRJE 13 2a BT 12,00
2015-05-30 Österbybruk Aberlours Maxine JOHANSSON BÖRJE 13 3a BT 11,00
2015-05-30 Österbybruk Tussbergets Zuccé JOHANSSON BÖRJE 13 4a BT 10,00
2015-06-06 Norrköping La Gozzas Damario PEHAR TINO 11 BIR 14,00
2015-06-06 Norrköping Skogsville’s The Divided Heart PEHAR TINO 11 2a BH 12,00
2015-06-06 Norrköping Aqualines Jaraco PEHAR TINO 11 3a BH 11,00
2015-06-06 Norrköping La Sirenita’s Happy Pumbaa PEHAR TINO 11 4a BH 10,00
2015-06-06 Norrköping Shakima’s Snow Flake PEHAR TINO 11 BIM 13,00
2015-06-06 Norrköping Lytta’s Beatric PEHAR TINO 11 2a BT 12,00
2015-06-06 Norrköping Shakima’s Soft Summer Dream PEHAR TINO 11 3a BT 11,00
2015-06-06 Norrköping Shakima’s National Anthem PEHAR TINO 11 4a BT 10,00
2015-06-07 Vänersborg Aberlours Maxine Ann-Christine Johansson 8 BIR 13,00
2015-06-07 Vänersborg Brown Sugar Wavelet Ann-Christine Johansson 8 2a BT 11,00
2015-06-07 Vänersborg La Gozzas Carolina Ann-Christine Johansson 8 3a BT 10,00
2015-06-13 Avesta Lindvattnet’s Felipe LILJEQVIST LIZ-BETH 8 BIR 13,00
2015-06-13 Avesta Ferdores Kapten Karim LILJEQVIST LIZ-BETH 8 2a BH 11,00
2015-06-13 Avesta Tussbergets Vinna LILJEQVIST LIZ-BETH 8 BIM 12,00
2015-06-13 Avesta La Sirenita’s Ginny LILJEQVIST LIZ-BETH 8 2a BT 11,00
2015-06-27 Gällivare Aquagruaz Ombligo Omar LOCHS-ROMANS F R 7 BIM 12,00
2015-06-27 Gällivare Ygeia Enano Feliz De Zorrazos LOCHS-ROMANS F R 7 2a BH 11,00
2015-06-27 Gällivare Bingelin Quo Vadis LOCHS-ROMANS F R 7 3a BH 10,00
2015-06-27 Gällivare Canes Marinos Bonito LOCHS-ROMANS F R 7 4a BH 9,00
2015-06-27 Gällivare Tigidas Gloriosa LOCHS-ROMANS F R 7 BIR 13,00
2015-06-27 Gällivare Tasseriet Juvel Av Ella LOCHS-ROMANS F R 7 2a BT 11,00
2015-06-27 Gällivare Tussbergets Ramsa LOCHS-ROMANS F R 7 3a BT 10,00
2015-06-28 Borås La Gozzas Damario JUNEHALL PETRA 27 BIM 15,00
2015-06-28 Borås Aberlours Don’t Stop Me Now JUNEHALL PETRA 27 2a BH 13,00
2015-06-28 Borås Skogsville’s The Divided Heart JUNEHALL PETRA 27 3a BH 12,00
2015-06-28 Borås Sano Bolero Fernando JUNEHALL PETRA 27 2a BH 11,00
2015-06-28 Borås Chiegas Big Bang Kapella JUNEHALL PETRA 27 BIR 16,00
2015-06-28 Borås La Gozzas Carolina JUNEHALL PETRA 27 2a BT 13,00
2015-06-28 Borås Aberlours Shandi JUNEHALL PETRA 27 3a BT 12,00
2015-06-28 Borås Bubbelmammas Hot N’ Tot JUNEHALL PETRA 27 4a BT 11,00
2015-07-04 ALFTA FORSPARK Aqualines Jaraco WIDÉN LARS 4 BIR 12,00
2015-07-04 ALFTA FORSPARK La Sirenita’s Garbo WIDÉN LARS 4 BIM 11,00
2015-07-05 Piteå Canes Marinos Bonito JOHANSSON KARL-ERIK 6 BIM 12,00
2015-07-05 Piteå Tussbergets Emil JOHANSSON KARL-ERIK 6 2a BH 11,00
2015-07-05 Piteå Aquagruaz Hierbas Pepitas JOHANSSON KARL-ERIK 6 BIR 13,00
2015-07-05 Piteå Aquagruaz Kuento De Hadas JOHANSSON KARL-ERIK 6 2a BT 11,00
2015-07-05 Piteå Veskarin Kindly Aquabitch JOHANSSON KARL-ERIK 6 3a BT 10,00
2015-07-10 Tvååker Billie Jean Wavelet PILLEMENT-HEIJDEN T 42 BIR 17,00 BIG 3a
2015-07-10 Tvååker Ramita De Palma Kaspian PILLEMENT-HEIJDEN T 42 2a BH 15,00
2015-07-10 Tvååker Minnepy’s A New Dream PILLEMENT-HEIJDEN T 42 3a BH 14,00
2015-07-10 Tvååker Shakima’s Crazy Summer Night PILLEMENT-HEIJDEN T 42 4a BH 13,00
2015-07-10 Tvååker Aberlours Shandi PILLEMENT-HEIJDEN T 42 BIM 16,00
2015-07-10 Tvååker Ramita De Palma Lisa PILLEMENT-HEIJDEN T 42 2a BT 15,00
2015-07-10 Tvååker Bibords Zaragoza PILLEMENT-HEIJDEN T 42 3a >BT 14,00
2015-07-10 Tvååker Hedebackens Undis PILLEMENT-HEIJDEN T 42 4a BT 13,00
2015-07-11 Tvååker Ferrylands Amadeus Amadeus O’GORMAN JOHN 39 BIM 16,00
2015-07-11 Tvååker Minnepy’s A New Dream O’GORMAN JOHN 39 2a BH 15,00
2015-07-11 Tvååker Tussbergets Vinna O’GORMAN JOHN 39 BIR 17,00 Godkänd champion
2015-07-11 Tvååker Nina Simone De El Viejo Cauce O’GORMAN JOHN 39 2a BT 15,00
2015-07-11 Tvååker Minnepy’s I’m A New Breeze O’GORMAN JOHN 39 3a BT 14,00
2015-07-12 Tvååker Tabarro De Aronagua MENSINK GERHARD 66 BIR 17,00
2015-07-12 Tvååker Minnepy’s A New Dream MENSINK GERHARD 66 2a BH 15,00
2015-07-12 Tvååker Cencerro Ashover’s Memorybank MENSINK GERHARD 66 3a BH 14,00
2015-07-12 Tvååker La Gozzas Damario MENSINK GERHARD 66 4a BH 13,00
2015-07-12 Tvååker Tussbergets Yra MENSINK GERHARD 66 BIM 16,00
2015-07-12 Tvååker Ramita De Palma Lisa MENSINK GERHARD 66 2a BT 15,00
2015-07-12 Tvååker Pipaluk’s Lady Lovelylocks MENSINK GERHARD 66 3a BT 14,00
2015-07-12 Tvååker Lytta’s Beatric MENSINK GERHARD 66 4a BT 13,00
2015-07-19 Köping Shakima’s Snow Flake CARLSTRÖM ANN 6 BIR 13,00
2015-07-19 Köping Nina Simone De El Viejo Cauce CARLSTRÖM ANN 6 2a BT 11,00
2015-07-19 Köping Bubbelmammas Hot N’ Tot CARLSTRÖM ANN 6 3aBT 10,00
2015-07-26 Ransäter Be Aware Av Milkcreek ALMGREN HANS 8 BIR 13,00 BIG 3a
2015-07-26 Ransäter Lindvattnet’s Felipe ALMGREN HANS 8 2a BH 11,00
2015-07-26 Ransäter Bellamigo Always Miss Dior Cherie ALMGREN HANS 8 BIM 12,00
2015-07-26 Ransäter La Sirenita’s Garbo ALMGREN HANS 8 2a BT 11,00
2015-08-08 Askersund Lindvattnet’s Felipe ULLTVEIT-MOE ANNIKA 12 BIM 13,00
2015-08-08 Askersund Aqualines Jaraco ULLTVEIT-MOE ANNIKA 12 2a BH 12,00
2015-08-08 Askersund La Sirenita’s Pax ULLTVEIT-MOE ANNIKA 12 3a BH 11,00
2015-08-08 Askersund La Sirenita’s Gulliver ULLTVEIT-MOE ANNIKA 12 4a BH 10,00
2015-08-08 Askersund La Sirenita’s Bonnie ULLTVEIT-MOE ANNIKA 12 BIR 14,00
2015-08-08 Askersund La Sirenita’s Pandora A Cabo ULLTVEIT-MOE ANNIKA 12 2a BT 12,00
2015-08-08 Askersund Aqualines Rio Rosende ULLTVEIT-MOE ANNIKA 12 3a BT 11,00
2015-08-09 Ronneby Tabarro De Aronagua RAUTALA EEVA 10 BIM 12,00
2015-08-09 Ronneby Ramita De Palma Judie RAUTALA EEVA 10 BIR 13,00
2015-08-09 Ronneby Nissadalens Eartha RAUTALA EEVA 10 2a BT 11,00
2015-08-09 Ronneby Aberlours Shandi RAUTALA EEVA 10 3a BT 10,00
2015-08-09 Ronneby La Gozzas Carolina RAUTALA EEVA 10 4a BT 9,00
2015-08-15 Norrköping Shakima’s Crazy Summer Night FOSS ARNE 9 BIM 12,00
2015-08-15 Norrköping Phanso’s Rock’N’Roll FOSS ARNE 9 BIR 13,00
2015-08-15 Norrköping Pipaluk’s Lady Lovelylocks FOSS ARNE 9 2a BT 11,00
2015-08-15 Norrköping Shakima’s Soft Summer Dream FOSS ARNE 9 3a BT 10,00
2015-08-16 Eskilstuna La Sirenita’s Gulliver LEPASAAR SIRET 6 BIM 12,00
2015-08-16 Eskilstuna Calmigos Leonardo LEPASAAR SIRET 6 2a BH 11,00
2015-08-16 Eskilstuna Minnepy’s I’m A New Breeze LEPASAAR SIRET 6 BIR 13,00
2015-08-16 Eskilstuna Itxasos Tarragona LEPASAAR SIRET 6 2a BT 11,00
2015-08-16 Eskilstuna Bellamigo Barking Bandit Queen LEPASAAR SIRET 6 3a BT 10,00
2015-08-22 ÖVERKALIX Tussbergets Emil HLEBAROV ANTOAN 3 BIM 11,00
2015-08-22 ÖVERKALIX Ran-Plan Famousballad HLEBAROV ANTOAN 3 BIR 12,00
2015-08-22 ÖVERKALIX Veskarin Kindly Aquabitch HLEBAROV ANTOAN 3 2a BT 10,00
2015-08-23 Backamo Minnepy’s A New Dream JOHANSSON MARTIN 8 BIM 12,00
2015-08-23 Backamo Hedebackens Alf JOHANSSON MARTIN 8 2a BT 11,00
2015-08-23 Backamo La Gozzas Carolina JOHANSSON MARTIN 8 BIR 13,00
2015-08-23 Backamo Tussbergets Pippi JOHANSSON MARTIN 8 2a BT 11,00
2015-08-23 Backamo Bubbelmammas Hot N’ Tot JOHANSSON MARTIN 8 3a BT 10,00
2015-08-23 Backamo Hedebackens Majken JOHANSSON MARTIN 8 4a BT 9,00
2015-08-23 Täby La Sirenita’s Pax NIELSEN EVA 5 BIM 11,00
2015-08-23 Täby La Sirenita’s Bonnie NIELSEN EVA 5 BIR 12,00
2015-08-23 Täby La Sirenita’s Pandora A Cabo NIELSEN EVA 5 2a BT 10,00
2015-08-29 Visby Aberlours Shandi ANTONOPOULOS DIMITRI 5 BIR 12,00
2015-08-29 Visby Aberlours Maxine ANTONOPOULOS DIMITRI 5 2a BT 10,00
2015-08-29 Visby Bellamigo Always Miss Dior Cherie ANTONOPOULOS DIMITRI 5 3a BT 9,00
2015-08-29 Visby Minnepy’s Best By Brown ANTONOPOULOS DIMITRI 5 4a BT 8,00
2015-08-30 Visby Aberlours Shandi SCANLON PAUL 5 BIR 12,00
2015-08-30 Visby Bellamigo Always Miss Dior Cherie SCANLON PAUL 5 2a BT 10,00
2015-08-30 Visby Minnepy’s Best By Brown SCANLON PAUL 5 3a BT 9,00
2015-08-30 Visby Aberlours Fever SCANLON PAUL 5 4a BT 8,00
2015-09-06 Böda/ Öland Lucky LUNDGREN BERTIL 11 BIM 13,00
2015-09-06 Böda/ Öland Aqualines Jaraco LUNDGREN BERTIL 11 2a BH 12,00
2015-09-06 Böda/ Öland Shakima’s Snow Flake LUNDGREN BERTIL 11 BIR 14,00
2015-09-06 Böda/ Öland Aqualines Quintanilla LUNDGREN BERTIL 11 2a BT 12,00
2015-09-06 Böda/ Öland La Gozzas Carolina LUNDGREN BERTIL 11 3a BT 11,00
2015-09-12 Eslöv Aqualines Jaraco ENGH ESPEN 15 BIM 13,00
2015-09-12 Eslöv Aberlours Shandi ENGH ESPEN 15 BIR 14,00
2015-09-12 Eslöv Nissadalens Eartha ENGH ESPEN 15 2a BT 12,00
2015-09-12 Eslöv La Sirenita’s Bonnie ENGH ESPEN 15 3a BT 11,00
2015-09-12 Eslöv Aberlours Maxine ENGH ESPEN 15 4a BT 10,00
2015-09-13 Högbo bruk La Sirenita’s Pax TUOMINEN MATTI 10 BIM 12,00
2015-09-13 Högbo bruk Ferdores Kapten Karim TUOMINEN MATTI 10 2a BH 11,00
2015-09-13 Högbo bruk Minnepy’s I’m A New Breeze TUOMINEN MATTI 10 BIR 13,00
2015-09-13 Högbo bruk Eyeball’s Roxana-Akira TUOMINEN MATTI 10 2a BT 11,00
2015-10-11 Sundsvall La Sirenita’s Birk KARLSDOTTER NINA 7 BIR 13,00
2015-10-11 Sundsvall La Sirenita’s Prima Donna KARLSDOTTER NINA 7 BIM 12,00
2015-10-11 Sundsvall Calmigos Enya KARLSDOTTER NINA 7 2a BT 11,00
2015-10-11 Sundsvall La Sirenita’s Garbo KARLSDOTTER NINA 7 3a BT 10,00
2015-11-01 Växjö Aberlours Don’t Stop Me Now LEBRET CATHERINE 16 BIM 14,00
2015-11-01 Växjö Ramita De Palma Pedro LEBRET CATHERINE 16 2a BH 13,00
2015-11-01 Växjö Tabarro De Aronagua LEBRET CATHERINE 16 3a BH 12,00
2015-11-01 Växjö Lucky LEBRET CATHERINE 16 4a BH 11,00
2015-11-01 Växjö Aberlours Shandi LEBRET CATHERINE 16 BIR 15,00
2015-11-01 Växjö Ramita De Palma Lisa LEBRET CATHERINE 16 2a BT 13,00
2015-11-01 Växjö Kalvenäsgårdens Shakira-Bellez LEBRET CATHERINE 16 3a BT 12,00
2015-11-01 Växjö Caraydan Nodalin LEBRET CATHERINE 16 4a BT 11,00
2015-12-13 Stockholm Santonja Es Por LEHKONEN HARRI 35 BIR 17,00
2015-12-13 Stockholm Weewaddle West Side Story LEHKONEN HARRI 35 2a BH 15,00
2015-12-13 Stockholm Donttell Mama De Sinkovic LEHKONEN HARRI 35 3a BH 14,00
2015-12-13 Stockholm Weewaddle Sunny Siesta LEHKONEN HARRI 35 4a BH 13,00
2015-12-13 Stockholm Weewaddle Spicy Paella LEHKONEN HARRI 35 BIM 16,00
2015-12-13 Stockholm Kalvenäsgårdens Shakira-Bellez LEHKONEN HARRI 35 2a BT 15,00
2015-12-13 Stockholm Santonja Leeloo LEHKONEN HARRI 35 3a BT 14,00
2015-12-13 Stockholm Zorrazo I Am FIER LEHKONEN HARRI 35 4a BT 13,00
13,00
12,00
14,00
13,00
12,00
11,00
14,00
13,00
12,00
11,00
15,00
13,00
12,00
11,00
15,00
13,00
12,00
14,00
13,00
12,00
11,00
13,00
12,00
14,00
12,00
11,00
10,00
14,00 Champion
13,00
12,00
11,00
15,00
13,00
12,00
11,00