Utställningsresultat 2016

Utställningsresultat 2016
De fem bästa resultaten under året räknas

Antal deltagare 1-5 6-10 11-16 17-23 24-30 31+
BIR 12 13 14 15 16 17
BIM 11 12 13 14 15 16
2:a BH/BT 10 11 12 13 14 15
3:a BH/BT 9 10 11 12 13 14
4:a BH/BT 8 9 10 11 12 13

Ansvarig för resultaten är Yvonne Samuelson
e-post: Yvonne Samuelson

Datum Plats Hund Domare Antal deltagare Placering Poäng till Årets Perro Övrigt
2016-01-07 My dog Göteborg Solhems Blanc De Pacs EDOFF ANNE CHATRINE 31 BIM 16
2016-01-07 My dog Göteborg Minnepy’s A New Dream EDOFF ANNE CHATRINE 31 2a BH 15
2016-01-07 My dog Göteborg Billie Jean Wavelet EDOFF ANNE CHATRINE 31 3a BH 14
2016-01-07 My dog Göteborg La Sirenita’s Gulliver EDOFF ANNE CHATRINE 31 4a BH 13
2016-01-07 My dog Göteborg Tussbergets Zuccé EDOFF ANNE CHATRINE 31 BIR 17 SE UCH
2016-01-07 My dog Göteborg Ramita De Palma Lisa EDOFF ANNE CHATRINE 31 2a BT 15
2016-01-07 My dog Göteborg Nissadalens Eartha EDOFF ANNE CHATRINE 31 3a BT 14
2016-01-07 My dog Göteborg Brown Sugar Wavelet EDOFF ANNE CHATRINE 31 4a BT 13
2016-01-08 My dog Göteborg Cencerro Ashover’s Memorybank ROSENBERG HANS 22 BIR 15
2016-01-08 My dog Göteborg Tussbergets Xpert ROSENBERG HANS 22 2a BH 13
2016-01-08 My dog Göteborg Ramita De Palma Kaspian ROSENBERG HANS 22 3aBH 12
2016-01-08 My dog Göteborg Minnepy’s A New Dream ROSENBERG HANS 22 4a BH 11
2016-01-08 My dog Göteborg Ramita De Palma Lisa ROSENBERG HANS 22 BIM 14
2016-01-08 My dog Göteborg Tussbergets Zuccé ROSENBERG HANS 22 2a BT 13
2016-01-08 My dog Göteborg Tussbergets Yra ROSENBERG HANS 22 3a BT 12
2016-03-13 Strängnäs La Sirenita’s Balthazar SCHEEL KRESTEN 15 Bim 13
2016-03-13 Strängnäs Minnepy’s Prince Perfect SCHEEL KRESTEN 15 2a BH 12
2016-03-13 Strängnäs Minnepy’s I’m A New Breeze SCHEEL KRESTEN 15 BIR 15
2016-03-13 Strängnäs Señora Perez Fatali SCHEEL KRESTEN 15 2a BT 12
2016-03-20 Malmö  Chiegas Big Bang Kapella NIELSEN EVA 11 BIR 14
2016-03-20 Malmö Lamirada Amber Star Born NIELSEN EVA 11 2a BT 12
2016-04-09 Sundsvall Bellamigo Barking Kid Curry ESPELAND BÖRGE 5 BIR 12
2616-04-09 Sundsvall La Sirenita’s Bessie ESPELAND BÖRGE 5 BIM 11
2016-04-24 Västerås Minnepy’s Catch A Beauty GÖRANSSON ARVID 7 BIR 13
2016-05-07 Lidköping SE UCH La Gozzas Damario NILSSON KURT 3 BIR 12 SE UCH
2016-05-22 Hässleholm Tabarro De Aronagua ULLTVEIT-MOE ANNIKA 18 BIM 14 SE UCH
2016-05-22 Hässleholm Aberlours All Shook Up ULLTVEIT-MOE ANNIKA 18 BIR 15
2016-05-22 Hässleholm La Sirenita’s Bonnie ULLTVEIT-MOE ANNIKA 18 2a BT 13
2016-05-22 Hässleholm Aberlours Maxine ULLTVEIT-MOE ANNIKA 18 3a BT 12
2016-05-22 Hässleholm Nissadalens Eartha ULLTVEIT-MOE ANNIKA 18 4a BT 11
2016-05-29 Piteå Rayaragua Nike LEENEN THEO 5 BIR 12 SE UCH
2016-05-29 Piteå Kuuraturren Casanova LEENEN THEO 5 2a BH 10
2016-05-29 Piteå Bempa-Bothnia LEENEN THEO 5 3a BH 9
2016-05-29 Piteå Zorrazo Quality LEENEN THEO 5 BIM 11 SE UCH
2016-05-29 Österbybruk Louis Armstrong De El Viejo Cauce ULLTVEIT-MOE ANNIKA 5 BIR 12
2016-05-29 Österbybruk La Sirenita’s Roxy Ramses ULLTVEIT-MOE ANNIKA 5 2a BH 10
2016-05-29 Österbybruk La Sirenita’s Gulliver ULLTVEIT-MOE ANNIKA 5 3a BH 9
2016-05-29 Österbybruk Calmigos Kiwi ULLTVEIT-MOE ANNIKA 5 BIM 11
2016-06-04 Norrköping Tabarro De Aronagua MATEJCIC JASNA 8 BIM 12
2016-06-04 Norrköping Aberlours Maxine MATEJCIC JASNA 8 BIR 13 SE UCH
2016-06-04 Norrköping Ingnors Attila MATEJCIC JASNA 8 2a BT 11
2016-06-12 Vänersborg Cencerro’s Ashover’s Memorybank MOLIN NILS 10 BIM 12
2016-06-12 Vänersborg Billie Jean Wavelet MOLIN NILS 10 2a BH 11
2016-06-12 Vänersborg Chiegas Big Bang Kapella MOLIN NILS 10 BIR 13 SE UCH
2016-06-12 Vänersborg Masalindan Emmanuelle MOLIN NILS 10 2a BT 11
2016-06-12 Vänersborg Excerno Sancha MOLIN NILS 10 3a BT 10
2016-06-12 Vänersborg Bellamigo Always Spring In Paris MOLIN NILS 10 4a BT 9
2016-06-18 Leksand Ferdores Kapten Karim ROSENBERG HANS 5 BIM 11
2016-06-18 Leksand Bellamigo Always Miss Dior Cherie ROSENBERG HANS 5 BIR 12
2016-06-18 Leksand Bano Bahias Gemas Amazing ROSENBERG HANS 5 2a BT 10
2016-06-18 Leksand Tussbergets Ronja ROSENBERG HANS 5 3a BT 9
2016-07-02 Gällivare Canes Marinos Bonito SCHEPERS JOO 5 BIR 12
2016-07-02 Gällivare Veskarin Kindly Aquabitch SCHEPERS JOO 5 BIM 11
2016-07-02 Gällivare Masalindan Emmanuelle SCHEPERS JOO 5 2a BT 10
2016-07-02 Gällivare Orquidea De Mirobriga SCHEPERS JOO 5 3a BT 9
2016-07-03 Borås Cencerro’s Ashover’s Memorybank HANSEN JENS MARTIN 16 BIM 13 SE UCH
2016-07-03 Borås Solhems Blanc De Pacs HANSEN JENS MARTIN 16 2a BH 12
2016-07-03 Borås Bali De Aronagua HANSEN JENS MARTIN 16 BIR 14
2016-07-03 Borås La Gozzas Carolina HANSEN JENS MARTIN 16 2 BT 12
2016-07-03 Borås Brown Sugar Wavelet HANSEN JENS MARTIN 16 3a BT 11
2016-07-03 Borås La Gozzas Eldora HANSEN JENS MARTIN 16 4a BT 10
2016-07-08 Tvååker Billie Jean Wavelet ULLTVEIT-MOE ANNIKA 32 BIM 16
2016-07-08 Tvååker Ferrylands Amadeus Amadeus ULLTVEIT-MOE ANNIKA 32 2a BH 15
2016-07-08 Tvååker Cencerro’s Ashover’s Memorybank ULLTVEIT-MOE ANNIKA 32 3a BH 14
2016-07-08 Tvååker Skogsliljans Ace ULLTVEIT-MOE ANNIKA 32 4a BH 13
2016-07-08 Tvååker La Sirenita’s Bonnie ULLTVEIT-MOE ANNIKA 32 BIR 17
2016-07-08 Tvååker Aberlours Maxine ULLTVEIT-MOE ANNIKA 32 2a BT 15
2016-07-08 Tvååker Candela De Aronagua ULLTVEIT-MOE ANNIKA 32 3a BT 14
2016-07-08 Tvååker Nissadalens Eartha ULLTVEIT-MOE ANNIKA 32 4a BT 13
2016-07-09 Alfta Ferdores Kapten Karim KÄRKÄS LEILA 4 BIR 12
2016-07-09 Tvååker Cencerro’s Ashover’s Memorybank CASTRO CAPITAN A 32 BIM 16
2016-07-09 Tvååker Ferrylands Amadeus Amadeus CASTRO CAPITAN A 32 2a BH 15
2016-07-09 Tvååker Billie Jean Wavelet CASTRO CAPITAN A 32 3a BH 14 SE UCH
2016-07-09 Tvååker La Sirenita’s Roxy Ramses CASTRO CAPITAN A 32 4a BH 13
2016-07-09 Tvååker Candela De Aronagua CASTRO CAPITAN A 32 BIR 17
2016-07-09 Tvååker Bali De Aronagua CASTRO CAPITAN A 32 2a BT 15
2016-07-09 Tvååker La Sirenita’s Bonnie CASTRO CAPITAN A 32 3a BT 14
2016-07-09 Tvååker Aqualines Quintanilla De Arriba CASTRO CAPITAN A 32 4a BT 13
2016-07-10 Tvååker Ferrylands Amadeus Amadeus OLIVEIRA RUI 63 BIM 17
2016-07-10 Tvååker La Gozzas Damario OLIVEIRA RUI 63 2a BH 16
2016-07-10 Tvååker Cencerro’s Ashover’s Memorybank OLIVEIRA RUI 63 3a BH 15
2016-07-10 Tvååker Tabarro De Aronagua OLIVEIRA RUI 63 4a BH 14
2016-07-10 Tvååker Ferrylands Bare Lykke OLIVEIRA RUI 63 BIR 17
2016-07-10 Tvååker Candela De Aronagua OLIVEIRA RUI 63 2a BT 16
2016-07-10 Tvååker Bali De Aronagua OLIVEIRA RUI 63 3a BT 15
2016-07-10 Tvååker Nissadalens Eartha OLIVEIRA RUI 63 4a BT 14
2016-07-17 Piteå Canes Marinos Bonito NILSSON KURT 5 BIM 11
2016-07-17 Piteå Bempa-Bothnia NILSSON KURT 5 2a BH 10
2016-07-17 Piteå Ygeia Brisa Marina De Zet NILSSON KURT 5 BIR 12
2016-07-17 Piteå Santonja Mona Lisa Smile NILSSON KURT 5 2a BT 10
2016-07-24 Köping La Sirenita’s Gulliver SALAS MELERO CARLOS 12 BIM 13
2016-07-24 Köping La Sirenita’s Roxy Ramses SALAS MELERO CARLOS 12 2a BH 12
2016-07-24 Köping Aqualines Rio Rosende SALAS MELERO CARLOS 12 BIR 14
2016-07-24 Köping Minnepy’s Yours Sincerely SALAS MELERO CARLOS 12 2a BT 12
2016-07-24 Köping La Sirenita’s Garbo SALAS MELERO CARLOS 12 3a BT 11
2016-07-24 Köping Aqualines Valverde SALAS MELERO CARLOS 12 4a BT 10
2016-07-30 Ransäter Bellamigo Barking Kid Curry OLIVEIRA RUI 14 BIM 13 SE UCH
2016-07-30 Ransäter La Sirenita’s Gulliver OLIVEIRA RUI 14 2a BH 12
2016-07-30 Ransäter La Sirenita’s Roxy Ramses OLIVEIRA RUI 14 3a BH 11
2016-07-30 Ransäter La Sirenita’s Ginny OLIVEIRA RUI 14 BIR 14
2016-07-30 Ransäter Bellamigo Always Miss Dior Cherie OLIVEIRA RUI 14 2a BT 12
2016-07-30 Ransäter Bellamigo Dancing Guernica OLIVEIRA RUI 14 3a BT 11
2016-07-30 Ransäter La Sirenita’s Garbo OLIVEIRA RUI 14 4a BT 10
2016-08-07 Svenstavik Aqualines Olivenza JOHANSSON MARTIN 2 BIR 12
2016-08-07 Visby Señora Perez Pinzón NORDIN SARA 3 BIM 11
2016-08-07 Visby Aberlours Maxine NORDIN SARA 3 BIR 12
2016-08-07 Visby Señora Perez Fatali NORDIN SARA 3 2a BT 10
2016-08-13 Överkalix Tussbergets Emil GARIVALDIS ATHANASIO 4 BIM 11
2016-08-13 Överkalix Ferdores I Love Drama GARIVALDIS ATHANASIO 4 BIR 12 SE UCH
2016-08-13 Överkalix Masalindan Emmanuelle GARIVALDIS ATHANASIO 4 2a BT 10
2016-08-13 Överkalix Luces Delnorte Liberty GARIVALDIS ATHANASIO 4 3a BT 9
2016-08-13 Askersund La Sirenita’s Pax JOHANSSON KARL-ERIK 7 BIR 13 SE UCH
2016-08-13 Askersund Tussbergets Xpert JOHANSSON KARL-ERIK 7 2a BH 11
2016-08-13 Askersund Tussbergets Zuccé JOHANSSON KARL-ERIK 7 BIM 12
2016-08-13 Askersund Shakima’s Snow Flake JOHANSSON KARL-ERIK 7 2a BT 11
2016-08-14 Ronneby Skogsliljans Ace TAULOS TINA 14 BIM 13
2016-08-14 Ronneby Lamirada Amber Star Born Basil TAULOS TINA 14 2a BH 12
2016-08-14 Ronneby Ramita De Palma Rabalder TAULOS TINA 14 3a BH 11
2016-08-14 Ronneby La Sirenita’s Bonnie TAULOS TINA 14 BIR 14
2016-08-14 Ronneby Aberlours Ooh Baby TAULOS TINA 14 2a BT 12 SE UCH
2016-08-14 Ronneby La Gozzas Carolina TAULOS TINA 14 3a BT 11
2016-08-14 Ronneby Lamirada Amber Star Born TAULOS TINA 14 4a BT 10
2016-08-20 Norrköping Tussbergets Xpert DONNÉ IRENE 20 BIM 14
2016-08-20 Norrköping La Sirenita’s Pax DONNÉ IRENE 20 2a BH 13
2016-08-20 Norrköping La Sirenita’s Roxy Ramses DONNÉ IRENE 20 3a BH 12
2016-08-20 Norrköping Aberlours Maxine DONNÉ IRENE 20 BIR 15
2016-08-20 Norrköping La Sirenita’s Bonnie DONNÉ IRENE 20 2a BT 13
2016-08-20 Norrköping Bali De Aronagua DONNÉ IRENE 20 3a BT 12
2016-08-20 Norrköping Lamirada Amber Star Born DONNÉ IRENE 20 4a BT 11
2016-08-21 Eskilstuna La Sirenita’s Pax LILJEQVIST LIZ-BETH 12 BIM 13
2016-08-21 Eskilstuna La Sirenita’s Gulliver LILJEQVIST LIZ-BETH 12 2a BH 12 SE UCH
2016-08-21 Eskilstuna La Sirenita’s Roxy Ramses LILJEQVIST LIZ-BETH 12 3a BH 11
2016-08-21 Eskilstuna La Gozzas Carolina LILJEQVIST LIZ-BETH 12 BIR 14
2016-08-21 Eskilstuna Lamirada Amber Star Born LILJEQVIST LIZ-BETH 12 2a BT 12
2016-08-21 Eskilstuna Aberlours Ooh Baby LILJEQVIST LIZ-BETH 12 3a BT 11
2016-08-21 Eskilstuna La Sirenita’s Bonnie LILJEQVIST LIZ-BETH 12 4a BT 10
2016-08-28 Ljungskile La Gozzas Carolina CASTELLS LLADOSA 8 BIR 13
2016-08-28 Ljungskile La Sirenita’s Bonnie CASTELLS LLADOSA 8 2a BT 11
2016-09-03 Löttorp Shakima’s Snow Flake JOHANSSON ANN-CHRISTINE 11 BIR 14
2016-09-03 Löttorp Aqualines Arroyo De La Plata JOHANSSON ANN-CHRISTINE 11 2a BT 12
2016-09-03 Löttorp Bubbelmammas Hot N’ Tot JOHANSSON ANN-CHRISTINE 11 3a BT 11
2016-09-04 Sandviken Ferdores Kapten Karim HADZIC REFET 8 BIR 13
2016-09-04 Sandviken La Sirenita’s Gulliver HADZIC REFET 8 2a BH 11
2016-09-04 Sandviken La Sirenita’s Roxy Ramses HADZIC REFET 8 3a BH 10
2016-09-04 Sandviken Tussbergets Emil HADZIC REFET 8 4a BH 9
2016-09-04 Sandviken La Sirentia’s Garbo HADZIC REFET 8 BIM 12
2016-09-04 Sandviken La Sirenita’s Ginny HADZIC REFET 8 2a BT 11
2016-09-10 Eslöv Lamirada Amber Basil NYMAN GUNNAR 13 BIM 13
2016-09-10 Eslöv Salsaver Alegria De Felicidad NYMAN GUNNAR 13 2a BH 12
2016-09-10 Eslöv Aberlours Maxine NYMAN GUNNAR 13 BIR 14
2016-09-10 Eslöv Exerno Sancha NYMAN GUNNAR 13 2a BT 12 SE UCH
2016-09-10 Eslöv Lamirada Amber Star Born NYMAN GUNNAR 13 3a BT 11
2016-09-10 Eslöv Ooh Yes Mizu NYMAN GUNNAR 13 4a BT 10
2016-09-11 Gimo Tasseriet Junior Av Ella HEINILÄ MAIJA 5 BIM 11
2016-09-11 Gimo La Sirenita’s Garbo HEINILÄ MAIJA 5 BIR 12
2016-09-11 Gimo Tussbergets Saga HEINILÄ MAIJA 5 2a BT 10
2016-09-11 Gimo Abulls Dune HEINILÄ MAIJA 5 3a BT 9
2016-10-15 Sundsvall Luces Delnorte Leroy FOSS ARNE 8 BIR 13
2016-10-15 Sundsvall Bellamigo Barking Kid Curry FOSS ARNE 8 2a BH 11
2016-10-15 Sundsvall Luces Delnorte Liberty FOSS ARNE 8 BIM 12
2016-10-15 Sundsvall Calmigos Enya FOSS ARNE 8 2a BT 11
2016-11-05 Växjö El-Torero De Sinkovic SUPRONOWICZ MALGORZA 27 BIM 15
2016-11-05 Växjö Aberlours Maxine SUPRONOWICZ MALGORZA 27 BIR 16
2016-11-05 Växjö Ramita De Palma Vera SUPRONOWICZ MALGORZA 27 2a BT 14
2016-11-05 Växjö Bali De Aronagua SUPRONOWICZ MALGORZA 27 3a BT 13
2016-11-05 Växjö La Gozzas Carolina SUPRONOWICZ MALGORZA 27 4a BT 12
2016-12-02 Älvsjö Zorrazo Zeus RUSKOVAARA ELENA 15 BIR 14
2016-12-02 Älvsjö Tabarro De Aronagua RUSKOVAARA ELENA 15 2a BH 12
2016-12-02 Älvsjö La Sirenitas Gulliver RUSKOVAARA ELENA 15 3a BH 11
2016-12-02 Älvsjö La Sirenitas Danny Boy RUSKOVAARA ELENA 15 4a BH 10
2016-12-02 Älvsjö Aberlours Maxine RUSKOVAARA ELENA 15 BIM 13
2016-12-02 Älvsjö Dirty Dancing De Sinkovic RUSKOVAARA ELENA 15 2a BT 12
2016-12-02 Älvsjö April Design Eeny Meeny Miny Mo RUSKOVAARA ELENA 15 3a BT 11
2016-12-02 Älvsjö Bali De Aronagua RUSKOVAARA ELENA 15 4a BT 10
2016-12-03 Stockholm Zorrazo Zeus ERICSSON DAN 19 BIM 14
2016-12-03 Stockholm La Sirenita’s Gulliver ERICSSON DAN 19 2a BH 13
2016-12-03 Stockholm Tabarro De Aronagua ERICSSON DAN 19 3a BH 12
2016-12-03 Stockholm April Design Eeny Meeny Miny Mo ERICSSON DAN 19 BIR 15
2016-12-03 Stockholm Aberlours Maxine ERICSSON DAN 19 2a BT 13
2016-12-03 Stockholm Dirty Dancing De Sinkovic ERICSSON DAN 19 3a BT 12
2016-12-03 Stockholm La Sirenita’s Bonnie ERICSSON DAN 19 4a BT 11